Zdrowie i Fitness

Czy prawidłowo dbasz o swoje zdrowie intymne?

4 proste zasady, które powinnaś wprowadzić w życie już dziś!

Lena Sikor

20lutego2018
Czy prawidłowo dbasz o swoje zdrowie intymne? Czy prawidłowo dbasz o swoje zdrowie intymne? / fot. Getty

Zdrowie kobiecych miejsc intymnych to jedna z tych rzeczy, którą większość z nas... lekceważy. Twoja pochwa jest bardzo wrażliwą częścią ciała, więc potrzebuje odpowiedniej opieki. Czas, abyś rozwinęła następujące nawyki!

Nie odpuszczaj wizyt kontrolnych

Wizyta u ginekologa to najlepszy moment na zadawanie pytań dotyczących pochwy. Regularne kontrole pomogą ci zidentyfikować wczesne oznaki infekcji i rozwiązać problemy, które w przyszłości mogą negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie.

 

Zobacz także: Stało się i zapomniałaś o zmianie tamponu? Nie panikuj!

 

Regularnie wymieniaj bieliznę

Prawdopodobnie dawno tego nie robiłaś. Twoja pochwa musi oddychać, szczególnie jeśli prowadzisz aktywny tryb życia. "Uwięzienie" jej w obcisłej i - co gorsza - sztucznej bieliźnie spowoduje obrażenia, które mogą podrażniać i przyciemniać skórę. Wybieraj modele z bawełny, aby zapewnić przepływ powietrza.

Podczas mycia nie trzyj okolic intymnych

Słyszałaś to już tysiąc razy, ale powtórzymy: nadmierne tarcie skóry jest złe. I ta rada dotyczy nie tylko pielęgnacji twarzy, ale i pochwy. Traktuj ten delikatny obszar ostrożnie.

Trzymaj się zasad higieny intymnej

Musisz pamietać, że naturalne środowisko pochwy zawiera przyjazne bakterie, dlatego potrzebuje specjalnego traktowania, aby nie wpłynąć na jej pH. Większość kobiet uważa, że ​​najlepszym wyborem jest mydło - to błąd. Twoja pochwa ma inny poziom pH niż reszta ciała. Odpowiednie produkty do pielęgnacji powinny zawierać jedynie delikatne składniki.

Jeśli masz wrażenie, że brakuje ci świeżości, używaj jednodniowych wkładek higienicznych (nie zapachowych!).

 

 

Źródło: cosmo.ph

Reklama

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj