Zdrowie i Fitness

Szok! 29-letnia dziewica... zaszła w ciążę!

Jak to możliwe?

13lutego2018
Szok! 29-letnia dziewica... zaszła w ciążę! Fot. iStock

O tej historii od wczoraj rozpisują się media na całym świecie. 29-letnia Kanadyjka zaszła w ciążę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kobieta... jest dziewicą. Jak to się stało, że została zapłodniona?

 

Zobacz także: Szok! Popularna aplikacja antykoncepcyjna zawiodła aż 37 kobiet!

 

Ta historia jest naprawdę nietypowa. Jak informuje portal indy100.com, 29-latka o imieniu Lauren pochodzi z bardzo religijnej i konserwatywnej społeczności w mieście Manitoban. Kobieta chciała zachować czystość, ale pragnęła zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z tego powodu zdecydowała się skorzystać z nasienia z banku spermy.

 

Dlaczego Lauren nie chciała począć dziecka tradycyjną metodą? Jak wyjaśniała sama 29-latka, randkowanie wydaje się jej „bezcelowe”. „Pamiętam, kiedy założyłam sobie profil na portalu randkowym i pierwszy komentarz, jaki otrzymałam, brzmiał: Czy chcesz mi usiąść na twarzy?”. Trudno się dziwić, że Lauren poczuła się rozczarowana.

 

Ciąża u dziewicy to niezwykle rzadkie zjawisko, co potwierdza dr Geetha Venkat, szefowa jednej z brytyjskich klinik zajmujących się płodnością. „W mojej karierze nie spotkałam się z takim przypadkiem. Nie trafiła nam się taka pacjentka, ale dużo dziewic zamraża swoje jajeczka. Chcą zrobić to we właściwy sposób, z partnerem. Ale obawiają się zegara biologicznego” - tłumaczy ekspertka.

 

Jak wygląda procedura sztucznego zapłodnienia w przypadku dziewicy? „Nie możemy wykonać żadnej procedury przez pochwę. Nie możemy naruszyć błony dziewiczej, w związku z czym musimy wykonać skan brzucha w miejscu, które nie jest zbliżone do macicy i jajników. Badamy krew, sprawdzamy hormony. Pobieramy jajeczka z podbrzusza” - wyjaśnia dr Venkat.

 

Co ciekawe, według danych zebranych w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku jedna na 200 kobiet zaszła w ciążę nie w wyniku stosunku seksualnego.

 

Reklama

Zobacz galerię - 10 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj