W twoim świecie

Jak nie zwariować, mieszkając z rodzicami

Będziesz potrzebowała kilku rad, by wszystkim żyło się znośniej pod jednym dachem...

Alina Geres

27lipca2014
Jak nie zwariować, mieszkając z rodzicami Barbra Streisand i Robert de Niro w "Kochanie, poznaj moich rodziców" (Universal Pictures)

Życie zmusiło cię, byś ponownie zamieszkała ze swoimi rodzicami? A może jeszcze się od nic w ogóle nie wyprowadziłaś? W obu przypadkach warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

 

1. Ustalcie zasady

Reklama

Zaczynając od podziału domowych obowiązków, przez ostateczną możliwą godzinę powrotu z imprezy, po kwestię przyjmowania gości na noc. I przestrzegaj waszych ustaleń. Przykład? Jeżeli rodzice oczekują, że uprzedzisz ich, iż nie wrócisz do domu na noc, zrób to - przekręć z imprezy, wyślij sms-a. Niech śpią spokojnie. Po co mają dzwonić na policję...

2. Dorzuć się do wspólnej kasy

Wyciąganie od nich pieniędzy bez opamiętania nie jest oznaką dojrzałości. Wręcz przeciwnie. Pokaż, że jesteś dorosła! Jeśli nie masz stałych dochodów, postaraj się o jakąś dorywczą pracę (roznoszenie ulotek, wyprowadzanie psów, kelnerowanie, zmywak). Rodzice prawdopodobnie nie wezmą od ciebie kasy ("kochanie, zostaw sobie, przecież tak mało zarabiasz"), ale na pewno docenią twój gest.

3. Seks uprawiaj... z rozwagą

Nawet, jeśli rodzice wiedzą, że robisz "to" już od dawna, pogodzenie się z faktem, że miałabyś uprawiać seks pod ich dachem, może być ponad ich siły. Dlatego, jeśli nie są tak otwarci jak ci z filmu "Kochanie, poznaj moich rodziców", organizuj sobie randki poza domem. Albo... kup rodzicom bilet do kina:)

4. Nie nadużywaj ich gościnności

Choćby byli nie wiem, jak kochani i tolerancyjni, na pewno marzysz o własnym mieszkaniu. Nie przepuszczaj więc zarobionych pieniędzy (jeśli pracujesz i zarabiasz) na błahostki, ale pomyśl o zbieraniu funduszy na spłacanie kredytu za małą kawalerkę. A może, gdy trochę zaciśniesz pasa, stać cię będzie na wynajęcie pokoju? Albo mieszkania - do spółki z przyjaciółką (chłopakiem). Pomyśl o tym. W końcu rodzice też chcieliby mieć chatę tylko dla siebie:)

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj