W twoim świecie

Nie możesz schudnąć? Dowiedz się, dlaczego!

Oto 10 błędów żywieniowych, które popełniasz i które nie pozwalają ci na spełnienie marzeń o wyśnionej figurze. Zacznij się ich wystrzegać od dziś. No, dobra... Od jutra:) Ale na pewno!

Alina Geres

27lipca2014
Nie możesz schudnąć? Dowiedz się, dlaczego!

1. Polegasz na dietach - cud

Przez kilka tygodni jesz tylko to, co jest zielone. Albo pijesz tylko sok z buraków. Albo jesz tylko kaszę jaglaną. Albo tylko twaróg zero procent tłuszczu... Waga cudownie spada na początku tej męczarni, ale gdy mija wymagany czas "kuracji", twój wygłodniały organizm rzuca się na jedzenie (i kompletnie nie potrafisz go od tego odwieść...).

2. Opuszczasz śniadanie

Bo wydaje ci się, że to najprostszy sposób na uniknięcie niechcianych kalorii w dziennym bilansie. Efekt jest taki, że potem wsuwasz podwójną kolację.

3. Nie liczysz przekąsek

Uważnie liczysz kalorie w głównych daniach, ale kompletnie ignorujesz te zawarte w przekąskach, na które pozwalasz sobie między posiłkami,

4. W ogóle nie podjadasz

Reklama

To nie jest tak, że absolutnie niczego nie możesz jeść poza wyznaczonym śniadaniem, obiadem i kolację. Możesz! Ale niech to będą wartościowe przekąski (rodzynki, migdały, orzechy), które dadzą ci energię, a nie puste kalorie, które cię jej pozbawiają (ciastka, batony).

5. Unikasz tłuszczy

Sprawdzasz wnikliwie na opakowaniu, ile dany produkt zawiera tłuszczu, a kompletnie ignorujesz zawartość cukru. Zero procent tłuszczu nie oznacza sto procent zdrowia!

6. Zbyt dużo kalorii... wypijasz

Który to już kolorowy drink z parasolką na tegorocznych wakacjach?..

7. Zapominasz o H2O

Chociaż może przy obecnej pogodzie tego akurat błędu nie popełniasz:) Ale pamiętaj o piciu wody również wtedy, gdy temperatura spadnie...

8. Unikasz nabiału

Niektóre diety traktują go jak najgorszego wroga, ale z kolei naukowcy twierdzą, że to właśnie zawarty w nabiale wapń pomaga szybciej spalić tłuszcz w organizmie.

9. Codziennie się ważysz

Po co? Tylko niepotrzebnie się stresujesz, że waga spada zbyt wolno lub nie spada wcale. Wystarczy raz w miesiącu. Albo w ogóle. Po ciuchach poznasz, że chudniesz:)

10. Stawiasz sobie nierealne cele

Sukienka z liceum się nie dopina? Dżinsy tak samo? Pogódź się z tym! Rozmiar 34 zarezerwowany jest dla nastolatek i anorektycznych modelek. A ty równie seksownie wyglądasz w rozmiarze 38. Albo 40:) Albo...

 

fot. Thinkstock

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj