W twoim świecie

10 rzeczy, które robimy lepiej od facetów

I to wcale nie znaczy, że się chwalimy! Albo że chcemy wam, kochani mężczyźni, coś udowodnić. Po prostu takie są fakty. A zatem...

Alina Geres

24czerwca2014
10 rzeczy, które robimy lepiej od facetów Uma umie władać mieczem jak mało który facet:)

1. Lepiej jeździmy

Gdy następnym razem twój ukochany zacznie narzekać na „baby za kółkiem”, uderz w niego (nie dosłownie!) statystyką! Kobiety powodują mniej wypadków i są bardziej skupione na prowadzeniu.

 

2. Lepiej zarządzamy kasą

OK, czasem damy się ponieść fali wyprzedaży i zapominamy na moment o stanie naszego konta, ale... tylko na moment:) Generalnie, mimo że wciąż mniej zarabiamy (grrr...), to rzadziej mamy debet na koncie, częściej płacimy płacimy rachunki w terminie i więcej oszczędzamy. A gdy dopadają nas problemy finansowe, nie wstydzimy się prosić o pomoc.

 

3. Zawieramy trwalsze przyjaźnie

Masz swoją przyjaciółkę od czasów, gdy dzisiejsi celebryci sikali jeszcze w pieluchy? No właśnie! A twój facet poznał swego „najlepszego przyjaciela” pięć minut temu w pubie przy kuflu piwa i wspólnym darciu się „goooool!!!!” Socjolodzy z Uniwersytetu w Manchasterze odkryli, że kobiety mają skłonność do zawierania o wiele głębszych przyjaźni niż faceci. W obliczu tych badań słynna „męska przyjaźń” to pikuś.

 

Reklama

4.  Lepiej radzimy sobie w kryzysowych sytuacjach

Gdy już minie, charakterystyczny dla wielu z nas, moment paniki:), wywołany kryzysem, potrafimy sprawić, że zimna krew zaczyna prawidłowo krążyć w naszych żyłach i szukamy wyjścia z sytuacji. Zamieniamy się wtedy w maszyny zaprogramowane na działanie i nie spoczniemy, póki nie znajdziemy rozwiązania.

 

5. Lepiej randkujemy

Badania pokazują, że - w przeciwieństwie do mężczyzn, którym często wystarcza jedna randka, by się zakochać na zabój - my średnio potrzebujemy 6 spotkań, by stwierdzić, że to Ten facet. Mężczyzna ocenia wartość partnerki po wyglądzie (zdrowe włosy, cera oznaczają dobre geny), my kładziemy na szali wszystkie za i przeciw - zanim podejmiemy decyzję, czy kolejna randka jest warta naszego czasu.

 

6. Lepiej ćwierkamy:)

Gdybyśmy nie my, Twitter i Facebook... umarłyby śmiercią naturalną. Opublikowany niedawno raport (Pew Research's Internet & American Life Project) pokazuje czarno na białym: ponad połowę użytkowników mediów społecznościowych stanowią kobiety! Ech, panie Zuckerberg, co by pan bez nas zrobił...

 

7. Łatwiej znosimy choroby

Kobieta: Przeziębienie? Pryszcz. Nawet nie ma o czym mówić. Grypa, 40 stopni gorączki? Łyka tabletkę, zakłada szpilki i biegnie do pracy, z dzieckiem do szkoły albo na urodziny przyjaciółki, bo przecież obiecała, że będzie. Mężczyzna: Przeziębienie? Żegna się z tym światem...

 

8. Lepiej negocjujemy

Według danych zebranych na Uniwersytecie w Tel Awiwie, kobiety są lepszym negocjatorkami i partnerkami w biznesowych rozmowach i finalizowaniu ważnych kontraktów. Częściej niż mężczyźni przyjmują rozwiązania, w których każda ze stron „wychodzi na swoje”.

 

9. Szybciej „odpuszczamy”

Kiedy twój facet po raz setny zostawia ręcznik na podłodze w łazience... bierzesz głęboki oddech i wieszasz go na miejsce, a facetowi wybaczasz grzeszek. Taką już mamy naturę - przebaczającą. I jesteśmy bardziej empatyczne niż faceci - przecież wrócił do domu taki zmęczony, szef znów na niego nakrzyczał, Hiszpania odpadła z Mundialu...

 

10. Pamiętamy o ważnych sprawach

Imienimy jego mamy, imiona wszystkich mężów jego starszej siostry, dzień waszego pierwszego pocałunku, urodziny chrześniaka, repertuar kina na najbliższy weekend... Szwedzcy psychologowie odkryli, że kobiety mają większą umiejętność zapamiętywania słów, obrazów i codziennych zdarzeń niż mężczyźni.

 

 

fot. Thinkstock, kadr z filmu „Kill Bill”, mat. pras.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj