W twoim świecie

Ilu masz bliskich przyjaciół?

Zastanawiasz się czasem, czemu twoja kumpela nie ma dla ciebie czasu? Sprawdź, do którego typu znajomych należy i dowiedz się, czy to przyjaźń, czy zwykła znajomość.

05czerwca2014
Ilu masz bliskich przyjaciół? Chyba wszyscy marzą o takiej paczce znajomych.

1. Kumpela z pracy

Spotkasz ją w każdym miejscu pracy, niezależnie czy pracujesz w korporacji, czy w sklepie spożywczym. Jest idealną kompanką do narzekania na szefów i ciężką pracę za nędzną pensję. Świetnie orientuje się w biurowych plotkach i chętnie się nimi dzieli.

Wartość znajomości:  Jak tylko jedna z was zmieni pracę, znajomość się skończy. Oczywiście, będziecie sobie obiecywać wspólny lunch lub drinka, ale nic z tego nie wyjdzie.

2. BFF

Siostra. Druga połowa. Wystarczy, że na ciebie spojrzy i już wie, czy jesteś wesoła, czy stało się coś złego. Zawsze możesz do niej zadzwonić i zawsze cię wysłucha.

Wartość znajomości: Na starość będziecie spędzać wspólne popołudnia w bujanych fotelach i porównywaniu sztucznych szczęk waszych mężów ;).

3. Żonka

Nie wyjdziesz z nią poszaleć w klubie, ale chętnie zaprosi cię na pyszny niedzielny obiad (oczywiście, w towarzystwie waszych facetów). Najchętniej spędza czas w domu, albo na meblowaniu mieszkania.

Wartość znajomości: Jeżeli szukasz nowych mebli do mieszkania, chętnie pomoże. Ale nie rozumie, dlaczego tak często zmieniasz facetów.

Reklama

4. Imprezowa bestia

Poszłabyś poszaleć w piątek? Idealnie! Ona ma czas, wie gdzie jest najlepsza impreza i załatwi darmowe wejście. Interesują ją: dobra zabawa i faceci. Z tego powodu, zdarza jej się zapomnieć, że umówiła się z tobą w klubie na drugim końcu miasta, bo wylądowała na zupełnie innej megaimprezie.

Wartość znajomości: Kiedy znudzą ci się szalone imprezy i będziesz miała ochotę zaprosić ją do domu, staniesz się nudna i znajomość się skończy.

5. Znajoma z Facebooka

Masz wrażenie, że nie wychodzi z domu. Zawsze jest on-line. Komentuje twoje posty, lajkuje zdjęcia i chętnie przegada pół nocy na czacie.

Wartość znajomości: Będzie trwać dopóki nie usuniesz konta na fejsie.

6. Kumpela ze szkoły

Znacie się z czasów, kiedy obie miałyście pryszcze i aparaty na zębach. Czasami masz wrażenie, że w jej życiu nic się od tego czasu nie wydarzyło, bo na każdym spotkaniu, musi pojawić się motyw wspomnieniowy.

Wartość znajomości: Jak na starość będziesz miała kłopoty z pamięcią, ona zawsze przypomni ci nazwisko twojej miłości ze starszej klasy.

7. Cierpiętnica

U niej zawsze dzieje się coś złego. Sąsiad zalał jej mieszkanie, rzucił ją facet, a jej premię dostał ktoś inny. Wymaga bezustannego pocieszania. Kiedy ty zechcesz się wyżalić, odpowie: "Wiem, miałam kiedyś sytuację..."

Wartość znajomości: Możesz dzwonić o każdej porze dnia i nocy (pod warunkiem, że masz problem).

8. Kumpel

Na każdą imprezę przychodzicie razem i razem z niej wychodzicie. Możecie nawet spać w jednym łóżku. Przynajmniej raz w tygodniu ktoś was pyta, czy jesteście parą, co bardzo was bawi.

Wartość znajomości: Dopóki jego dziewczyna lub żona mu nie zabroni.

9. Narzeczona

Jej cel to mieć faceta. Zawsze chętnie pójdzie na podryw, zakupy, itd. Ale wszystko do momentu aż znowu się zakocha.

Wartość znajomości: Pojawia się i znika. W zależności od statusu związku.

 

 

 fot. "Przyjaciele" Warner Bros. Television

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj