W twoim świecie

Co piąta z nas zarabia więcej niż facet!

W końcu! - chciałoby się zakrzyknąć. Przecież jesteśmy lepiej wykształcone, lepiej radzimy sobie w relacjach międzyludzkich i w ogóle... jesteśmy fajne. A jak ważna jest dla nas kasa, gdy jesteśmy w związku?

Alina Geres

02czerwca2014
Co piąta z nas zarabia więcej niż facet! Reese Whiterspoon (Legalna blondynka) nie traktowano serio. Do czasu.

Oto twarde dane, z którymi ciężko dyskutować. Ciekawa jestem, czy w tych procentach odnajdujesz siebie i swoja relację z partnerem...

75% pracujących Polaków rozmawia o swoich zarobkach z partnerem. Co więcej, większość z nas uważa, że ukrywanie zarobków wpływa negatywnie na relacje w związku.

Reklama

Co trzecia kobieta (32%) chciałaby wiedzieć, ile zarabia osoba, z którą zaczyna się spotykać. Dla porównania - tą kwestią interesuje się tylko 15% mężczyzn.

Zdaniem większości z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn (67%) nie ma znaczenia, kto w związku zarabia więcej. Co dziesiąty badany uważa jednak, że lepiej jest, gdy mężczyzna osiąga wyższe dochody. Tylko 1% ankietowanych twierdzi, że lepiej jest, gdy to kobieta więcej zarabia.

W dalszym ciągu to mężczyźni zarabiają więcej od nas, ale w co piątym związku (21%) to kobieta zarabia więcej niż partner. Co piąty badany uważa, że mężczyzna, który zarabia mniej niż partnerka, jest przez nią gorzej traktowany.

84% uważa, że ukrywanie zarobków wpływa negatywnie na relacje seksualne partnerów. Niektórzy mężczyźni mają skłonność do ukrywania części dochodów przed partnerką, która nie akceptuje wydawania pieniędzy ‘na głupoty’. Zdarza się, że mężczyźni ukrywają znaczącą część dochodów i gdy prawda w końcu wyjdzie na jaw, najczęściej trzeba się liczyć z domową awanturą. Dlatego tak ważna jest otwartość i szczerość między nami również... w kwestii kasy.

 

mat.pras.

źródło: badanie TNS Polska przeprowadzone na zlecenie serwisu Zarobki.pracuj.pl.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj