W twoim świecie

Tego nie wiesz o swoich piersiach

Większe czy mniejsze, ale ma je każda z nas. Faceci za nimi szaleją. A co ty wiesz o swoich piersiach? Poznaj fascynujące fakty.

30maja2014
Tego nie wiesz o swoich piersiach Wiele osób oglądało "Słoneczny Patrol" dla legendarnych piersi Pameli Anderson

Różnią się wielkością

Martwisz się, bo jedna pierś jest mniejsza od drugiej? Spokojnie! Większość kobiet ma ten sam "problem". Zazwyczaj to lewa pierś jest większa od prawej. Zdaniem naukowców, dlatego że zawiera więcej receptorów estrogenu, który stymuluje jej wzrost w okresie dojrzewania. Rozmiar naszych piersi średnio różni się o 0,5cm. Jeśli asymetria twoich piersi jest znacznie większa, lekarz może ją skorygować.

Trochę ważą

Kiedy następnym razem staniesz na wadze i liczba kg będzie większa niż poprzednio, zamiast się wściekać, pomyśl: "Czyżby znowu urosły mi piersi?" :) Jedna pierś waży średnio 0,5kg. Może zawierać do 5% tłuszczu z całej tkanki tłuszczowej i stanowić 1% masy ciała.

Ćwiczą z tobą

Reklama

Kiedy biegasz masz wrażenie, że zaraz się urwą? Spokojnie, wbrew pozorom nie ruszają się w górę i w dół, a zataczają ósemki.

Rosną...

Kiedy jesteś podniecona. Średnio o 80mm (niestety, dotyczy to tylko sutków).

Dają orgazm

Niektóre kobiety mogą przeżyć orgazm sutkowy podczas odpowiedniej stymulacji piersi

Mają je tylko ludzie

U innych ssaków pojawiają się tylko na czas karmienia potomstwa, a potem znikają. Według antropologów, u nas biust ma charakter dekoracyjny i świadczy o płodności.

Pierwsze biustonosze

Nosiły w Starożytnej Grecji kobiety, którym wolno było uprawiać sport, czyli np. Spartanki.   Później ta część bielizny została zapomniana i powróciła dopiero pod koniec XIX wieku. Pierwszy współczesny odpowiednik biustonosza został zaprojektowany w 1910 roku przez Mary Phelps Jacob.

 

 

fot. "Słoneczny patrol" GTG Entertrainment

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj