W twoim świecie

8 rzeczy, których nigdy nie mów w pracy

Nawet jeśli w twojej pracy panuje niemal rodzinna atmosfera, nie zapominaj, że to nadal praca. I nie na wszystko możesz sobie pozwolić.

25kwietnia2014
8 rzeczy, których nigdy nie mów w pracy

1. "Z poprzedniej pracy odeszłam, bo powiedziałam tej stary jędzy - mojej szefowej - co o niej myślę" - szczerość jest dobrą cechą, ale takich rzeczy lepiej nie mówić w pracy. Ktoś może pomyśleć, że jesteś konfliktową osobą.

2. "Tutaj nikt nie wie, czym się zajmuje. W mojej poprzedniej pracy było to inaczej zorganizowane" - nawet jeśli to prawda, zostaw to dla siebie.

Reklama

3. "Zarabiam..." - są firmy, w którym rozmawianie o wysokości zarobków jest zabronione. Nawet jeśli w twojej nie jest to określone, nie poruszaj tego tematu. Jeśli okaże się, że zarabiasz więcej niż inni, zostaniesz znienawidzona przez wszystkich współpracowników, jeśli okaże się, że to ty zarabiasz mniej... raczej nie będzie ci miło.

4. "Spóźniłam się, bo wczoraj wyskoczyłam na małe zakupy do Paryża i lot powrotny się opóźnił" - to fajnie, ale nie wszystkim tak dobrze się powodzi i taka historyjka może spowodować, że inni się zirytują (delikatnie mówiąc).

5. "Mówiłam wam, jaką fantastyczną zabawkę kupiłam sobie w sex shopie?" - Nikogo nie interesują twoje łóżkowe niusy, nawet jeśli wygląda jakby cię słuchał.

6. "Maksymalnie dwa lata... tyle potrzebuję żeby zostać szefową działu" - dobrze, że masz ambicję, ale twoje plany mogą przerazić resztę pracowników, a twój szef może zacząć obawiać się zamachu na swoje życie...

7. "Zastanawiam się jakim cudem naszym szefem jest taki skończony kretyn" - pamiętaj, że wszystko, co powiesz, może zostać użyte przeciwko tobie.

8. "Na kogo głosujecie w najbliższych wyborach?" - polityka to najlepszy temat żeby się pokłócić na śmierć i życie. A praca w atmosferze nienawiści nie jest przyjemna.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj