W twoim świecie

Zanim wystartujesz w mediach

Jesteś przekonana, że twoje miejsce jest: a) przed kamerą, b) w blasku reflektorów jako prowadzająca wywiady z gwiazdami, c) w redakcji najpopularniejszego miesięcznika na świecie, d) w topowym radiu? Zanim złożysz CV i staniesz do walki o wymarzoną pracę w mediach, weź sobie do serca rady od Cosmo. Bo my zawsze chcemy dla ciebie dobrze:)

19maja2014
Zanim wystartujesz w mediach Dajesz, dziewczyno!

1. Staraj się o pracę w magazynach czy stacjach, które sobie cenisz. Nie wybieraj pisma „Nowinki od Karolinki” tylko dlatego, że boisz się, że do innego, bardziej nobliwego tytułu cię nie przyjmą (z całym szacunkiem do Karolinki!).

Reklama

2. Nie czekaj, aż praca cię sama znajdzie – wyjdź swoim marzeniom naprzeciw. Przeglądaj strony z ogłoszeniami o pracę, pytaj znajomych, rozpuszczaj wici, wysyłaj CV.

3. Zastanów się dokładnie, co chcesz robić. Znajdź pomysł na siebie. Czy bardziej kręci cię pisanie, bieganie po mieście w poszukiwaniu tematów, obecność przed kamerą? Gdy na początek zaproponują ci coś innego, nie odmawiaj od razu. Na każdym stanowisku można się nauczyć czegoś nowego. Nawet parzenie kawy i sprawne bieganie na posyłki wymaga predyspozycji, którymi nie każdy może się pochwalić…

4. Bądź wierna sobie, wyznawanym wartościom, priorytetom… Nie rezygnuj z nich – nawet, jeśli to miałoby spowolnić twoją karierę. Tak, byś pod koniec dnia zawsze mogła spojrzeć na siebie w lustrze. To naprawdę ważne, szczególnie w branży medialnej – gdzie czasami aż kusi, by „nagiąć się”, by szybciej osiągnąć sukces.

5. Cały czas się ucz. Nie bój się wysiłku, przygotuj na ciężką pracę. I jak najwięcej korzystaj z doświadczenia innych.

6. Negocjując pensję (do czego masz święte prawo), pamiętaj jednak, że czasami trzeba pójść na ustępstwa. Jeśli na przykład nigdy nie pracowałaś w telewizji i nie znasz zbyt dobrze tego rynku, a zostałaś przyjęta do jakiejś stacji, bo doceniono twój zapał i dano ci szansę uczyć się pod okiem fachowców, nie ogłaszaj wszem i wobec: „Poniżej pewnej kwoty w ogóle nie wstaję z łóżka”. Bo może się okazać, że w ogóle nie będziesz musiała wstawać…

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj