W twoim świecie

Wiemy, co wiosną będzie spędzało kobietom sen z powiek

Pora na idealny... wzgórek łonowy

Dominika Czech

03marca2015
Wiemy, co wiosną będzie spędzało kobietom sen z powiek Kolejny powód do tego, by kobiety miały kompleksy/fot. Thinkstock

Najpierw była przerwa między udami - thigh gap, potem bikini bridge - wystające kości biodrowe, teraz kobiety znalazły nowy sposób na podkopywanie własnej wartości.


Wzgórek łonowy! To będzie w najbliższych miesiącach temat numer jeden do udręki dla prawie wszystkich kobiet. Kolejna moda na następny, po wychudzonych udach i odstających kościach, trend mający psuć nam humor zapoczątkowała okładka magazynu Sports Illustrated z Hannah Davis. Modelka zaprezentowała się w bikini i pokazała, że… wzgórka łonowego nie posiada. Nie wiadomo czy to natura modelki czy praca grafika, na pewno jest to kolejna zmora dla osób, które dbają o wygląd i chcą być idealne.

 

Reklama

fot.: Ben Watts/Sports Illustrated

 


W sieci pojawiły się już fora dla osób, które walczą z wystającym wzgórkiem łonowym, a kliniki chirurgii plastycznej wprowadziły zabiegi zmniejszające tę część ciała do swojej oferty. Zabieg zmniejszenia wzgórka łonowego polega na usunięciu nadmiaru skóry i zmniejszeniu mięśni tam się znajdujących. Zabieg kosztuje prawie 1500 funtów, ale cieszy się coraz większą popularnością wśród Brytyjek.


Jak podkreśla Katie Lowe - coach i specjalistka ds. wizerunku - trendy typu tight gaps czy bikini bridge mają ogromny wpływ na to, jak kobiety się postrzegają i buduje kompleksy. Żaden trend nie jest dobry dla nikogo, bo utwierdza społeczne przekonanie, że możemy się zunifikować. Media powinny budować poczucie, że kobiety, ludzie w ogóle są piękne w każdym kształcie i rozmiarze, i nie powinny dać się zwariować w taki sposób.

 

My wiemy, że nie chcemy poddawać się takim modom i wam też polecamy nie przejmowanie się coraz to nowymi trendami, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

 

 

źródło: express.co.uk

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 16 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj