W twoim świecie

Czy wiesz, co zdradza twój zapach?

To cię mocno zdziwi!

20lutego2015
Czy wiesz, co zdradza twój zapach? fot. Thinkstock

Zapach a poglądy polityczne

Nie od dziś wiadomo, że dobór partnera czy przyjaciół nie jest przypadkowy. Wybieramy ludzi o podobnych postawach, poglądach, a nawet o zbliżonej budowie ciała. Jeśli chodzi o wybór partnera, dominuje religia, ale poglądy polityczne są tuż za nią. Według badań opublikowanych w  American Journal of Political Science, przyciąga nas zapach ludzi, którzy mają podobne poglądy do naszych. Naukowcy poprosili 125 osób, żeby powąchały próbki zapachu osób o bardzo konserwatywnych poglądach i bardzo liberalnych, nie widząc ich. Okazało się, że uczestnicy lepiej oceniali zapach osób o podobnych poglądach. Jednej kobiecie tak spodobała się próbka, że chciała zabrać ją do domu. Z kolei druga o tym samych zapachu powiedziała, że jest obrzydliwy. Jak się domyślasz, pierwsza miała poglądy zbliżone do tych, które wyznawał właściciel zapachu.

Filmy akcji sprawiają, że więcej jesz

Reklama

Nie wiem jak ty, ale ja uważam, że nie ma lepszego momentu na jedzenie niż podczas oglądania filmu (a oglądanie bez jedzenia to żadna przyjemność!). Najnowsze badania, opublikowane w American Medical Association pokazują, że to, co oglądasz, ma wpływ na to, ile jesz. W trakcie badania, uczestnicy oglądali 20 minut filmu akcji, ten sam film, ale bez dźwięku i wywiad. W tym czasie przed nimi leżały: ciasteczka, marchew, winogrona i cukierki. Ci, którzy oglądali film akcji z dźwiękiem, zjedli o 50 procent więcej niż ci, którzy oglądali wywiad. Z kolei ci, którzy oglądali film bez dźwięku, zjedli o 36 procent więcej. Cóż, im większe emocje, tym bardziej chce się jeść ;).

Czytanie w myślach

Dzięki hiszpańskim naukowcom z dziedziny robotyki, przeprowadzono pierwszą rozmowę z mózgu do mózgu. Chodziło o to, że jeden przebywający w Indiach uczestnik pomyślał słowa "hola" i "ciao", które dzięki specjalnym elektrodom zostały przetransmitowane do uczestnika z Francji, który odczytał je na swoim monitorze. W ten sposób obaj mogli porozumiewać się za pomocą myśli. Wyobrażasz to sobie? Myślisz "Kurde, ale fajnie byłoby umówić się z Ryanem Goslingiem..." a on czyta to na swoim monitorze (widzi twoje zdjęcia, wsiada w samolot itd itd... ;)).

 

 

 

 

źródło: foxnews.com

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 30 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj