W twoim świecie

109-letnia kobieta zdradza swój przepis na długie i szczęśliwe życie

Po pierwsze: trzymaj się z dala od facetów. :D

Marysia Widawska

22stycznia2015
109-letnia kobieta zdradza swój przepis na długie i szczęśliwe życie fot. screen z YouTube

Jessie Gallan 2 stycznia 2015 roku skończyła 109 lat i jest najstarszą kobietą w Szkocji. Musisz przyznać, że taki wiek robi wrażenie. No i trudno dyskutować ze stwierdzeniem, że ta kobieta zna życie. Ma też kilka rad, którymi postanowiła się podzielić:

"Mój sekret długiego życia to trzymanie się z dala od mężczyzn. Jest z nimi więcej kłopotów niż są tego warci. Upewniłam się, że wystarczy: wiele ćwiczeń, miska ciepłej owsianki codziennie rano i nigdy nie wychodzić za mąż".

Faktycznie, Jessie nigdy nie wyszła za mąż, ale chyba nie żałuje swojej decyzji, mówiąc: "Nigdy nie musiałam na nikim polegać. Może i miałam wzloty i upadki, ale jestem zadowolona".

Reklama

Jessie urodziła się w małym domku w Szkocji, który opuściła w wieku 13 lat, żeby podjąć pracę dojarki.

"Zawsze ciężko pracowałam i rzadko brałam urlop. Opuściłam dom w wieku 13 lat i zajęłam się dojeniem krów. Zawsze pracowałam z bardzo miłymi ludźmi. To niesamowite, móc widzieć dzisiejszy świat, tak różny od tego, w którym dorastałam" - powiedziała Daily Mail.

Obecnie Jessie mieszka w domu opieki w Aberdeen, otoczona przyjaciółmi i opiekunami. Co więcej, nadal pilnuje tego, żeby raz w tygodniu ćwiczyć (czego nie można powiedzieć, o każdej z nas :P).

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj