W twoim świecie

Czy sekrety mogą ci zaszkodzić?

Z sekretem jest jak z facetem, fajnie go mieć tak długo, dopóki nie sprawia ci wielkich kłopotów.

Izabela Cieplińska

11lipca2019
Czy sekrety mogą ci zaszkodzić? fot. istock.com

Ale gdy ten związek zaczyna być ciężarem, czasem Z sekretem jest jak z facetem, fajnie go mieć tak długo, dopóki nie sprawia ci wielkich kłopotów. trzeba powiedzieć: „Sorry, czas się rozstać”.

Reklama

"Kto najczęściej wyjawia sekrety? Kobiety, co gorsze, o tym jak i komu je zdradzić, myślimy już w pierwszej minucie poznania cudzej tajemnicy".

Nikt nie miał prawa się o tym dowiedzieć. Wiedziałyśmy o tym tylko my dwie, moja przyjaciółka Magda i ja. Z czasem do naszej tajemnicy włączyłyśmy moją siostrę. Miała niewdzięczne zadanie – musiała usprawiedliwiać nasze nieobecności w szkole. Byłyśmy wtedy w trzeciej klasie podstawówki i wyjątkowo nie chciało się nam chodzić do szkoły. Zamiast siedzieć na lekcjach, siedziałyśmy u mnie w domu i bawiłyśmy się w sklep z biżuterią wypożyczoną (oczywiście w sekrecie) od mojej mamy albo oglądałyśmy filmy w telewizji. Nasz sekret dawał nam podwójną radość – nie musiałyśmy się uczyć plus spędzałyśmy fajnie czas razem jak papużki nierozłączki. Wiedziałyśmy, że robimy coś złego, ale smak wspólnej tajemnicy wart był tej rebelii. Aż do momentu, gdy koleżanki z klasy, wstrętne zołzy, domyśliły się, o co chodzi, i zagroziły nam, że nas zdekonspirują, jeśli nie wrócimy do szkoły. Grzecznie przystałyśmy na ten układ. Nasz sekret dopiero w tej chwili ujrzał światło dzienne (Mam nadzieję Madziu, że nie gniewasz się, ale musiałam znaleźć dobry wstęp do tego tekstu...).

"Czy wiesz, że człowiek średnio ukrywa aż 13 sekretów, z czego przynajmniej 5 nigdy nikomu nie wyznał. Najczęściej dotyczą kłamstwa na temat pieniędzy, nadużycia czyjegośc zaufania, kradzieży i romansu".

Więcej na temat dlaczego ukrywamy sekrety i ich szkodliwości przeczytasz w najnowszym Cosmopolitan.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj