W twoim świecie

Naucz się odróżniać autentyczne uczucia od... podróbek

Nie daj się oszukać. Są takie zachowania par, które z zewnątrz ładnie wyglądają i mogą budzić zazdrość, tak naprawdę jednak są sygnałem, że w związku nie jest idealnie.

23czerwca2019
Naucz się odróżniać autentyczne uczucia od... podróbek fot. istock.com

Jak rozpoznać prawdę od fałszu?

#1 Permanentna harmonia

Twoja przyjaciółka opowiada, że nigdy nie kłóci się ze swoim facetem? Brzmi zbyt pięknie, żeby mogło być prawdą. Konflikty są nieodłączną częścią związku. Jeśli nigdy się o nic nie spieracie to znaczy, że jesteście sobie obojętni i nie rozmawiacie na tematy, na które macie odmienne opinie.

Reklama

#2 Romantyzm w wersji lux

Na urodziny dostajesz od niego pierścionek z brylantem, na walentynki olbrzymi bukiet róż, a na rocznicę –śniadanie w Paryżu? Łał! Wygląda na to, że trafił ci się niesamowity facet. Być może. Bo być może stara się ukryć za tym bukietem róż swoje grzeszki. Na przykład taki, że nigdy nie bywa w domu, nie ma czasu dla dzieci. Ani na to, by zastanowić się nad naprawdę oryginalnym prezentem...

#3 Publiczne przytulanie non stop

Znowu opublikowali na Facebooku swoje zdjęcie w objęciach? Super. Pewnie niedługo zmienią status na „to skomplikowane” albo „wolny/wolna”. Jeśli ktoś musi robić sobie PR w mediach społecznościach, to znaczy, że w jego związku coś jest nie halo. Jeżeli zamiast ratować swoją relację, skupia się na tym, jak zatuszować kryzys – to znaczy, że jest bardzo, bardzo nie halo.

fot. istock.com

#4 Życie „tu i teraz”

Są razem trzy lata, mieszkają w prześlicznym apartamencie i oboje robią błyskotliwe kariery, przewidujesz więc, że niedługo wezmą ślub i urodzi im się dziecko. Być może masz rację. A być może nie. Jeśli para głównie chwali się swoim dobrobytem teraz, nie snując przy tym planów na przyszłość, możliwe, że żadnej przyszłości nie będzie. I ta perfekcyjna soap opera nie będzie miała kolejnego sezonu.

#5 Za dużo słów

„Całkiem nieźle do siebie pasujemy”, „Byłoby cudownie, gdybyśmy kiedyś mieli dziecko”. Całkiem nieźle? Kiedyś? To pasują do siebie czy nie? I chcą mieć to dziecko czy niekoniecznie? Jeżeli partnerzy używają słów, które mają osłabić znaczenie wypowiedzi, to znaczy, że nie są do końca pewni swoich uczuć i związku. Być może jest im ze sobą świetnie, ale właściwie raczej... niecałkiem ;-).

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj