W twoim świecie

Jak być w kontakcie, kiedy jesteś totalnie zajęta?

Podpowiadamy jak nie stracić przyjaciół, kiedy jesteś zawalona pracą

05czerwca2019
Jak być w kontakcie, kiedy jesteś totalnie zajęta? fot. istock.com

Codziennie masz milion rzeczy do zrobienia i zero czasu dla siebie (nie mówiąc już o innych)?

Jak dbać  przyjaźń?

Reklama

ZASZUFLADKUJ SWOICH PRZYJACIÓŁ: Nie wszyscy potrzebują twojej uwagi non stop. – Posegreguj ważne dla ciebie osoby na kategorie – radzi life coach Elizabeth Grace Saunders, autorka książki „The 3 Secrets to Effective Time Investment”. – Z kim musisz się spotykać codziennie, co tydzień, co miesiąc... i tak dalej. Pomoże ci to uniknąć poczucia, że nie spotykasz się z osobami, z którymi powinnaś. Zrób tabelkę i wpisz w nią krewnych i znajomych. Brzmi strasznie dziwnie? Może, ale twoja sytuacja jest teraz ekstremalna, więc korzystaj z ekstremalnych narzędzi.

WYKORZYSTAJ MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE: Jeśli masz smartfona, to... pewnie jesteś podłączona do Twittera i Facebooka. Wykorzystaj to, by zrobić up-date z tymi, których kochasz. Wrzuć na Instagram zdjęcie swojego biurka i otaguj twoją mamę, która regularnie pyta, co u ciebie w pracy. Wyślij przyjaciółce linka do piosenki z YouTube’a – do takiej, która na pewno jej się spodoba. Podrzuć narzeczonemu zdjęcie nadgryzionej kanapki, którą zrobił ci do pracy (z komentarzem, że pyszna...). To zajmie ci tylko chwilę, a bliscy będą wiedzieć, że przynajmniej myślami jesteś... blisko.

fot. istock.com

WPISZ PRYWATNE SPOTKANIA DO KALENDARZA: Niektórzy potrzebują cię codziennie. Przyjaciółka, która się rozwodzi. Młodszy brat, który skręcił nogę w kostce i się nudzi. Ale ty nie zawsze możesz odbierać telefon od nich, a już na pewno nie masz czasu na codzienne spotkania. Zastanów się, ile czasu i kiedy możesz im poświęcić, i wpisz to do kalendarza, jak megaważne zebranie z szefem albo wizytę u ortodonty. Powiedz kilka dni wcześniej, kiedy się z nimi spotkasz (żeby mieli na co czekać i wiedzieli, że ich nie olewasz) i od razu zaznacz, ile masz czasu (i dlaczego tak mało). Nie będą rozczarowani, gdy po godzinie sięgniesz po torebkę. Najwyżej trochę.

ULOKUJ ZNAJOMYCH NA GOOGLE.MAPS: Umów się na lunch z kumplem, który pracuje w biurowcu obok. W drodze do domu wpadnij do siostry, jeśli mieszka na trasie. A gdy w weekend będziesz wybierać się do outletu, odwiedź koleżankę, która przeprowadziła się właśnie w tamte okolice. A najlepiej – zgarnij ją ze sobą. Zrobicie zakupy, zjecie po kulce lodów, a spacerując alejką między jednym sklepem a drugim, dowiesz się, jak jej się układa z nowym facetem. To się nazywa multitasking. Podobno my, kobiety, jesteśmy w nim świetne ;-).

MOŻESZ TAKŻE...:

  • Zainstalować sobie WhatsApp i stworzyć na nim jedną grupę dla rodziny, drugą dla przyjaciół. I regularnie pisać kilka słów: jak minął dzień, co ci się zabawnego przytrafiło, co ci się śniło...
  • Założyć grupę na Facebooku i zaprosić do niej bliskich znajomych. To dobre miejsce, by wymieniać się komentarzami, zdjęciami, życzeniami z okazji urodzin, zaproszeniami na imprezy.
  • Zapisać sobie na post-itach ważne przypominajki. I obkleić nimi komputer, lodówkę, lustro w łazience... Na przykład: „18.00 – zadzwonić do Taty!”.
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj