W twoim świecie

Pijesz białe czy czerwone wino? To wiele mówi o twojej osobowości

Ten wybór zdradza jakie masz podejście do pieniędzy, jakiej muzyki słuchasz i mówi o dominujących cechach charakteru.

03czerwca2019
Pijesz białe czy czerwone wino? To wiele mówi o twojej osobowości fot. Getty Images

Wino najczęściej dobieramy do rodzaju potrawy. W zależności od tego, czy jemy drugie danie czy deser, wybieramy białe lub czerwone. Ewentualnie wytrawne lub słodkie. Jednak ten pierwszy wybór może być też podyktowany czymś zupełnie innym. 

Firma Covarin przeprowadziła badanie wśród dwóch tysięcy wielbicieli wina. Ankietujący chcieli sprawdzić, czym od siebie różnią się osoby pijące czerwone albo białe wino. Okazało się, że rzeczywiście amatorzy jednego z rodzaju trunków są do siebie podobni też pod innymi względami. 

 

Reklama

fot. Getty Images

Wino prawdę ci powie

Okazało się, że osoby lubiące czerwone wino są skłonne wydać więcej pieniędzy na butelkę niż te, które lubią białe. Wynika to nie tylko z ich podejścia do finansów, ale też z przekonania o własnym dobrym gustem - ich zdaniem doskonale znają się na rodzajach wina. Zabawne, że w trakcie badań przeprowadzono test wiedzy i rzeczywiście okazało się, że wiedzą znacznie więcej na temat wina! 

Wielbiciele białego wina chętniej zarywają noce i nie mają wyrzutów sumienia, jeżeli krócej śpią. Ci, którzy wolą czerwone, wolą się wysypiać i wcześnie wstawać. Są też mniej gadatliwi i otwarci w kontaktach interpersonalnych. Nic dziwnego, że w przeciwieństwie do tych, którzy lubią białe, w ich domu częściej leci jazz, a ukochany pies wyleguje się na kanapie. Kociarze to zadeklarowani miłośnicy białego wina, którzy wolą energetyczną muzykę. 

Przyjrzano się też upodobaniom do seriali. Badania pokazały, że osoby, które częściej delektują się czerwonym winem, są wierniejszymi fanami produkcji "Gra o tron". I chyba nic w tym dziwnego, w końcu ci od białego wina najbardziej na świecie lubią rozmawiać!

fot. Getty Images

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj