W twoim świecie

Co potrafią kamienie?

Wszyscy nagle pokochali minerały – ufając, że kamienie leczą drobne dolegliwości, pomagają uzyskać wewnętrzną równowagę i są ogólnie dobre dla urody.

27maja2019
Co potrafią kamienie? fot. istock.com

Brzmi jak kolejny hipsterski trend? Sprawdzamy więc, czy rzeczywiście mają taką moc.

Reklama

Gdy Adele podczas imprezy Grammy w 2016 roku odstawiła fuszerkę podczas występu dedykowanego dopiero co zmarłemu George’owi Michaelowi – tak naprawdę pomyliła tonację i musiała zaczynać od początku – obwiniła o to swój kryształ. A ściśle rzecz ujmując, kryształ, który wcześniej zgubiła i tego wieczoru nie miała go przy sobie. Powiedziała dokładnie tak: „I lost those f***ing crystals!”. Kto jednak zaklasyfikował to wydarzenie jako odosobniony, dziwaczny przypadek – co ja kilka lat temu pewnie też bym zrobiła – ten się pomylił. Jeśli chodzi o takie historie, wokalistka znajduje się w doborowym towarzystwie. Jesienią 2018 roku Victoria Beckham zaprezentowała kryształy na szlufkach pasków i na zawieszkach łańcuszków, a nawet ukryła je w kieszeniach obszernych spodni, by można było je tam przechowywać (takie rzeczy powinno się nosić także na ciele). Sama projektantka zawsze ma kilka przy sobie i zna się na nich: dla utrzymania balansu między pracą, a życiem poleca żółty kalcyt, który też zwiększa motywację. Na całym ciele nie ma ani jednego miejsca, którego nie można byłoby leczyć/pielęgnować kamieniami. Kremy powinnam wmasować jadeitowym rollerem, na liście składników peelingów i masek znajduję szafir, w karafkach z wodą pływa różowy kwarc. Gwyneth Paltrow rekomenduje noszenie w waginie jadeitowego jaja, by „mieć lepsze orgazmy i wyregulować cykl”. W Google hasło „crystal healing” w ciągu ostatnich czterech lat zyskało 40-proc. wzrost popularności. Muzyka, moda, popkultura, wellness...

Teraz już rzadko kiedy możemy obejść się bez minerałów. Na czym polega ich fenomen? Dowiesz się w najnowszym, czerwcowym Cosmopolitan.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj