W twoim świecie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwych podpasek?

Podpowiadamy, czym się kierować, przeglądając sklepowe półki.

24czerwca2019
Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwych podpasek? fot. iStock

Nietrudno zauważyć, że mamy coraz większy wybór środków higienicznych dla kobiet. Jednocześnie rosną też nasze wymagania. Od podpasek oczekujemy nie tylko tego, żeby pomogły nam bez niespodzianek przetrwać trudne dni, ale też czuć się maksymalnie komfortowo. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, postanowiłyśmy sprawdzić, jak wybrać idealną dla nas podpaskę.

Dobierz odpowiedni rozmiar i chłonność podpaski

Z pewnością każdego miesiąca obserwujesz różną obfitość swojej miesiączki zarówno w trakcie cyklu, jak i o różnych porach dnia. Producenci podpasek wychodzą nam naprzeciw i oferują szereg rozmiarów i kształtów. Przykład? Podpaski Alyways Sentitive są dostępne w trzech rozmiarach (Ultra Normal Plus, Ultra Super Plus i Ultra Night).

Reklama

Kolejna sprawa to chłonność. Tak jak wspomniałyśmy, podpaski powinny zapewnić perfekcyjne zabezpieczenie w każdej sytuacji, abyśmy nie musiały rezygnować z codziennych ulubionych zajęć. Wybieraj takie, które mimo, że są dyskretnie cienkie, bardzo dobrze pochłaniają wilgoć. Nowoczesne materiały, takie jak żelowe granulki, wykorzystywane w produkcji podpasek, są w stanie zapewnić super chłonność i utrzymać wilgoć w środku. Nie musimy się więc martwić, że siedzimy na „gąbce”, która przy nacisku oddaje wszystko, co pochłonęła.   

Wybieraj podpaski miękkie i delikatne

Według badania przeprowadzonego przez markę Always w lipcu 2017 r., aż 46% konsumentek deklaruje, że oprócz ochrony, najważniejsza w czasie miesiączki jest dla nich miękkość podpaski. Nic dziwnego. Podczas miesiączki nasza skóra jest bardzo wrażliwa na bodźce i podrażnienia, więc lepiej czujemy się w miękkich i delikatnych tkaninach. Szorstka i drapiąca podpaska jest wtedy trudna do zniesienia.

Wybieraj takie, które są bezpieczne dla skóry

Dobra chłonność i miękkość okazują się też ważne dla bezpieczeństwa naszej skóry w trakcie miesiączki. Potwierdza to również lekarz dermatolog Anna Jędrowiak: „Problemy skórne okolic intymnych związane z okresem menstruacji są niestety tematem poruszanym niedostatecznie często, a szkoda, bo potrafią one przysparzać wielu niedogodności, również długotrwałych. Poza doborem przewiewnej bielizny oraz regularną higieną, bardzo ważny jest wybór podpasek wysokiej jakości, takich, które są zarówno delikatne dla skóry jak i odpowiednio chłonne, przez co chronią ją przed nadmiarem wilgoci. Miękkość i należyte wchłanianie to również ochrona skóry pachwin, czyli obszaru szczególnie narażonego na obtarcia, wilgoć oraz różnego rodzaju nadkażenia, zarówno grzybicze, jak i bakteryjne. Odpowiednie podpaski to komfort i ochrona, ale też pewność siebie  i  mniej ograniczeń.”

Bezpieczeństwo podpaski to również potwierdzenie, że jest ona wykonana z najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne dla skóry. Starajmy się więc wybierać takie produkty, które były poddawane niezależnym testom. Naszą uwagę w tym kontekście zwróciły podpaski Always Sensitive, które zostały zatwierdzone przez Skin Health Allicane (SHA). Skin Health Alliance to organizacja, która współpracuje z międzynarodowymi dermatologami, badaczami i naukowcami w celu promowania ochrony zdrowia skóry.  SHA to niezależna organizacja o charakterze niezarobkowym, której akredytacja udowadnia, że produkt spełnia wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa dla skóry, a standardy te nie są ustalane przez producenta, czy instytucje branżowe, lecz przez czołowych dermatologów i naukowców w dziedzinie zdrowia skóry. Dzięki temu mamy pewność, że produkt jest bezpieczny dla skóry.

Używałyście ich już? Jakie są wasze odczucia?

 

Materiał promocyjny

Polecamy również

Skomentuj