W twoim świecie

Mieszkasz z dala od mamy? Oto pomysł na uroczy prezent na Dzień Matki!

Może warto pomyśleć o wysyłce wyjątkowego prezentu?

09maja2019
Mieszkasz z dala od mamy? Oto pomysł na uroczy prezent na Dzień Matki! fot. materiały prasowe

Kiedy wiosna w pełni i coraz większymi krokami zbliża się do nas maj, myśli każdej z nas, powolutku, powolutku zaczynają skupiać się wobec jednego hasła – Dzień Matki

Jak przekazać ukochanej mamie wyrazy miłości i wdzięczności za trud, jaki włożyła w nasze wychowanie, kiedy od domu dzielą nas setki kilometrów? Uff… na szczęście rozwiązanie tego problemu jest łatwo dostępne.

Dzień Matki. Skąd wzięło się to święto?

Okazuje się, że nasze współczesne obchody Dnia Matki i nawet związane z nim tradycje, nie odbiegają zbytnio od tego, jak święto rodzicielek obchodzono już w zamierzchłych czasach.

Początki tego rodzaju uroczystości sięgają już starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczane były wtedy matki - boginie, symbole urodzaju, płodności, wydawania na świat potomstwa i urodzaju. Już wtedy w nadziei na przychylność bóstw, a także wyrażając wdzięczność, składano im ofiary z kwiatów, owoców i płodów ziemi. Z biegiem czasu, gdy politeistyczne tradycje zostały wypierane przez Chrześcijaństwo, charakter obchodów tego rodzaju świąt przekształcał się i zmieniał.

W XVII wieku w Anglii zaczęto celebrować dzień zwany Niedziela u Matki. Święto przypadało na czwartą niedzielę wielkiego postu i łączyło się zarówno z obchodami religijnymi, jak i domowych świętowaniem. Przyjęło się wtedy, że dzieci obdarowują w tym dniu swoje mamy kwiatami i słodyczami, a ona obdarza je błogosławieństwem i dobrymi życzeniami. Zwyczaj ten przetrwał w Anglii około 200 lat, a następnie zanikł podczas okrutnych czasów wojen. Do obchodów Niedzieli u Matki powrócono dopiero po 1945 roku.

Reklama

Jeszcze inaczej wygląda historia obchodów tego święta w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozpoczęły się w 1858 roku od ogłoszenia Dni Matczynej Pracy. Daty jego obchodów, a nawet oficjalna nazwa ulegała zmianom aż do 1905 roku, kiedy to córka założycielki pierwszego święta, Anna Jarvis, oficjalnie ustanowiła Dzień Matki. Już po dziewięciu latach zyskał uznanie Kongresu Stanów Zjednoczonych i do dziś obchodzony jest w drugą niedzielę maja. 

Warto zainteresować się tą sprawą, gdyż wspomniana Anna Jarvis, założycielka święta, po kilkudziesięciu latach została aresztowana za zakłócanie jego obchodów. Przerażało ją bowiem totalne skomercjalizowanie go i odbiegnięcie zwyczajów kultury masowej od pierwotnych założeń obchodów Dnia Matki.
Co ciekawe w wielu krajach świata obchody święta rodzicielek połączone są ze świętem kobiet, jednak w zdecydowanej większości przypada ono na drugą połowę maja. Prawdopodobnie jest to przejaw anglosaskiego rodowodu obchodów tego święta.

Zwyczaj celebracji Dnia Matki dotarł do Polski w 1923 roku. Po raz pierwszy publicznie ogłoszono je w Krakowie i jak same wiemy najlepiej, obchodzimy je do dziś.

Kochana Mamo...

Nasze mamy są dla nas niewątpliwie jednymi z najważniejszych kobiet w życiu. Wiadomo, nie każdy miał dzieciństwo jak z bajki, jednak chyba każdy kojarzy dotyk, choćby spojrzenie swojej mamy jako coś pięknego, delikatnego, pełnego czułości, zrozumienia, bezwarunkowej miłości.

Różnie w życiu bywa - czasem od naszych rodzinnych domów i ukochanych dłoni mamy dzielą nas setki, ba, tysiące kilometrów. Czasem też bywa tak, że doskwierają nam, choćby niewielkie, wyrzuty sumienia, że nie poświęcamy naszym rodzicom, mamom tak dużo uwagi, jak byśmy chcieli.

Niezależnie jednak od tego, jak daleko jesteście od swoim mam (niestety, w sensie dosłownym, ale też przenośnym) jest jeszcze trochę czasu na to, by pomyśleć o tym, w jaki sposób sprawić swojej kochanej mamie jakąś przyjemność i przekazać jej ciepłe uczucia, wdzięczność i miłość.
A może by tak… wysłać jej przepiękny bukiet kwiatów?

Najpiękniejsze kwiaty na Dzień Mamy z dowozem

Niestety nie każdy ma możliwość i okazję odwiedzić swoją ukochaną mamę 26 maja. Uściskać ją, złożyć życzenia prosto z serca, wyrazić swoją wdzięczność, ofiarować prezenty. Na szczęście istnieje sposób, by w przepięknej formie złożyć mamie wyrazy miłości i oddania – ofiarowując jej przepiękny bukiet kwiatów, który trafi prosto do jej rąk.

Mowa tu o usłudze internetowej kwiaciarni e-kwiaty, dzięki której na stronie https://www.e-kwiaty.pl/dzien-matki.html możesz w kilka sekund, za pośrednictwem swojego komputera czy telefonu, wybrać dla mamy piękny prezent (bukiet kwiatów, bombonierki, kosze podarunkowe, alkohol czy inne prezenty), bezgotówkowo go opłacić, a potem… już tylko czekać na telefon wzruszonej mamy. Twoje zamówienie zostanie dostarczone na podany adres, wybranego dnia – prosto do rąk twojej kochanej mamusi.

Świetnym pomysłem jest dołączenie do bukietu kwiatów choćby lapidarnego w treści liściku, bileciku. Taki dodatek zawsze jest w dobrym tonie i nierzadko stanowi dla naszych mam najbardziej wzruszający element całego prezentu.
Wszystko to, co nie zmieści się na karteczce, możesz przecież przekazać przez telefon. Twoja mama na pewno będzie zachwycona, poruszona i bardzo wdzięczna za wszystkie ciepłe słowa.

Potraktuj swoją mamę wyjątkowo. Na Dzień Matki podaruj jej piękny bukiet kwiatów i dużo, dużo wdzięczności.

 

Materiał partnera

Polecamy również

Skomentuj