W twoim świecie

Instagram ukryje ilość „lajków” pod zdjęciami

Co na to influencerzy? Jaki interes mają w tym właściciele Instagrama?

24kwietnia2019
Instagram ukryje ilość „lajków” pod zdjęciami fot. istock.com

Instagram ukryje ilość lajków pod zdjęciami

Reklama

Właściciele aplikacji rozważają możliwość ukrycia ilości lajków pod zdjęciami, wszystko ze względu na ogromną presję jaką wywołują w społeczeństwie social media. Co to znaczy dla przemysłu influencerskiego?

Użytkownicy Instagrama nadal będą mieli możliwość kontroli ilości polubień przy zdjęciu czy filmiku, jednak nie będą one upubliczniane. Tak wielka zmiana może mieć ogromny wpływ na świat social mediów. W końcu to właśnie od ilość polubień i aktywności followersów zależą zarobki dziesiątek tysięcy liderów opinii współczesnego świata. To właśnie od ilości „lajków” zależy popularność lub jej brak. A co za tym idzie? Pieniądze, które zostawiają na ich kontach marki, sponsorzy czy jakiegokolwiek rodzaju mecenasi.

Nowa era social mediów?

„Chcemy, by wasi followersi skupili się na tym czym dzielicie się na Instagramie, nie na tym ile polubień ma dane zdjęcie. Podczas tego testu wyłącznie osoba publikująca zdjęcie będzie miała informację o jego popularności”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu marki, które opublikował serwis branżowy TechCrunch.com.

Ten ruch może być również odpowiedzią na liczne doniesienia, że ​​Instagram jest platformą wyidealizowanej wersji doskonałości, która wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne. Otrzymanie niewielkiej liczby polubień jest dla niektórych wskaźnikiem niskiej popularności. A co za tym idzie niskiej samooceny czy daleko idących kompleksów. Co Wy na to?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj