W twoim świecie

To jest właśnie sekret królowych selfie

Sprawdź co zrobić, żeby zdjęcia były perfekcyjne

20kwietnia2019
To jest właśnie sekret królowych selfie fot. istock.com

Światła w przymierzalni bezlitośnie obnażają cellulit. No i ta klaustrofobiczna przestrzeń... Gdy robisz sobie selfie na wyprzedażach, skorzystaj z naszych trików.

Znasz to? Buszujesz po galerii handlowej, szukając idealnego looku na imprezę. Nie możesz się zdecydować, więc wrzucasz kilka fotek na Instagram i pytasz panicznie: No i jak?! No i... słabo. W żadnej wersji nie wyglądasz jak Cara Delevingne. Ani nawet jak jej daleka krewna. Przeczytaj, jak zrobić selfie, żeby wypaść na nim dobrze. Czyli tak, jak w realu.

Wskazówki, dzięki którym zostaniesz królową Instagrama

Stań bokiem

Nie pstrykaj sobie foty, stojąc dokładnie na wprost lustra. Stań półprofilem – będziesz wyglądała szczuplej. Lekkie pochylenie głowy w bok dodatkowo podkreśli owal twarzy – przyda jej się, jeśli nie jest supersymetryczna.

Reklama

Spójrz w górę

W sensie – aparatem spójrz (możesz go trzymać na przykład na wysokości biodra). Będziesz wtedy wyglądać na wyższą i smuklejszą. Poza tym: ściągnij łopatki, opuść brodę, spójrz spod fi ranek rzęs.

Zostań gwiazdą

Zauważyłaś, że celebrytki zwykle kładą dłoń na biodrze, pozując na czerwonym dywanie? Mały trik, a działa jak odsysanie tłuszczu: w talii i na ramieniu. Skrzyżuj też nogi. Stworzysz iluzję, że masz dwa uda grubości jednego (#marzenie). Kłóci się to z twoim pomysłem na wyeksponowanie ciucha? Rozchyl nogi i jedną z nich wysuń i ugnij. Jednocześnie lekko pochyl tułów, tak żebyś mogła zobaczyć rzepkę kolanową i kostkę.

Sięgnij po rekwizyt

Akcesoria w rozmiarze XXL są megafotogeniczne. Pomyśl o tym, jak ogromne okulary przeciwsłoneczne przyciągają wzrok na zdjęciach. Poza tym: twoja twarz wygląda w nich na drobniejszą. Jeśli okulary nie pasują akurat do outfitu, wybierz fajną chustkę albo komin. Albo weź do ręki wypasioną torbę.

Wybierz kolor

To nieprawda, że czarny wyszczupla. Nie zawsze. To zależy od kroju – są takie czarne ciuchy, w których twoja sylwetka jest bezkształtna, a nie smukła. Czyste kolory z kolei zwracają uwagę na figurę. Przyciągają spojrzenie i sprawiają, że cała wyglądasz świeżo, interesująco, charyzmatycznie... i nikt już nie będzie się przyglądał, ile tam dokładnie masz centymetrów w biodrach.

Włącz światło

W przymierzalni zwykle jest beznadziejne. Pada z góry, atakując cię jaskrawym promieniem i wyolbrzymia cienie pod oczami, zmarszczki i cellulit. Zgadza się? W takim razie wyjdź z przymierzalni i pstryknij sobie fotę przy lustrze w sklepie. Nie ma lustra w sklepie? Poproś ekspedientkę (albo jeszcze lepiej – ekspedienta), żeby zrobił ci zdjęcie. I uśmiechnij się do niego. Do ekspedienta. I do zdjęcia. Uśmiechnięta wyglądasz najlepiej.

Sprawdź więcej i dowiedz się...

Czy wiesz, co mówi o tobie profil na Facebooku?

Dlaczego twój facet nie lubi robić sobie selfie?

I... dlaczego Instagram jest pełen klonów?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj