W twoim świecie

Lubisz czytać? Przygotowałyśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji...

...na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie!

Paula Konieczny

17kwietnia2019
Lubisz czytać? Przygotowałyśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji... fot. Materiały prasowe

Czytanie przynosi nam wiele korzyści – pomaga się zrelaksować, wzbogaca słownictwo, rozwija fantazję, pobudza do myślenia... Mogłybyśmy tak wymieniać w nieskończoność! Tymczasem statystki pokazują, że Polacy nie czytają. Mamy nadzieję, że ty nie zaliczasz się do tej grupy i tak jak my, kochasz książki!

Nowości wydawnicze - czyli co warto przeczytać!

Help me – Marianne Power

Z każdej strony atakowane jesteśmy radami - możemy przeczytać jak zmienić swoje życie, jak zacząć czerpać z niego radość, jak osiągnąć sukces... Irlandzka dziennikarka Marianne Power postanowiła sprawdzić skuteczność tych rad. W “Help me” w zabawny sposób opisuje 12 miesięcy, podczas których żyła według poradnikowych założeń. Power z pozoru miała bardzo udane życie, w rzeczywistości jednak była zagubiona i nieszczęśliwa. Dlatego w wieku 36-lat postanowiła coś zmienić, by wyrwać się z tego marazmu. Od lat była uzależniona od czytania poradników, postanowiła więc, że w końcu sprawdzi ich skuteczność i wcieli je w życie. Założenia projektu były proste: 12 miesięcy, 12 różnych poradników, po jednym na każdy miesiąc. Podczas tej wyjątkowej przygody odważyła się na rzeczy, których nigdy wcześniej by nie zrobiła: pływała w styczniu w lodowatym jeziorze, pozowała nago na lekcjach rysunku, spróbowała swoich sił w występie stand-up, a nawet dołączyła do sekty. Poradniki faktycznie zmieniły jej życie, ale czy o taką zmianę chodziło? Tego dowiesz się, czytając książkę.

Kobiety Donalda Trumpa – Nina Burleigh

To opowieść o kobietach z najbliższego otoczenia Donalda Trumpa. Jej autorką jest licznie nagradzana dziennikarka amerykańskiego Newsweeka Nina Burleigh. Trump wzbudza kontrowersje nie tylko ze względu na swoje decyzje polityczne, ale także sposób traktowania kobiet. W jawny sposób zdradzał swoje trzy żony, wielokrotnie oskarżano go o seksizm a nawet molestowanie. Dziennikarka przedstawia podejście kontrowersyjnego polityka do płci przeciwnej za sprawą szczegółowej analizy życia i pochodzenia kobiet, które miały na niego największy wpływ. 

W książce przeczytamy o babci polityka, jego matce, córkach i żonach, a także kochankach i pracownicach.

Reklama

 

Prawda, kłamstwo i przywództwo – James Comey

Bestseller “New York Timesa” autorstwa byłego dyrektora FBI. James Comey opisuje w niej swoje doświadczenia z czasów, kiedy piastował różne, wysokie stanowiska. 

Comey był zaangażowany w kilka naprawdę ważnych dla historii Stanów Zjednoczonych, wydarzeń: ścigał nowojorską mafię, doprowadził do aresztowania Marthy Stewart, nadzorował śledztwo prowadzone w sprawie e-maili Hillary Clinton, jak również dochodzenie badające wpływy Rosji na kampanię prezydencką, w której zwycięstwo odniósł Donald Trump.

W swojej książce zastanawia się na czym polega dobre i etyczne przywództwo oraz podkreśla jak ważna jest w nim uczciwość.

 

Modna Polka – Natalia Hołownia

„Modna Polka” to szczere rozmowy Natalii Hołowni z polskimi ikonami stylu, między innymi Zuzanną Bijoch, Joanna Horodyńską, Jessicą Mercedes Kirschner, Małgorzatą Szumowską czy Magdaleną Mołek. To rozmowy nie tylko o modzie, ale też o życiu – o samoakceptacji, kobiecości, dojrzałości a nawet feminizmie. Dlatego Hołownia wybierając bohaterki do swojej książki, kierowała się nie tylko ich wyróżniającym się stylem, ale też wyjątkową osobowością. Autorką zdjęć ukazanych w książce jest Helena Ludkiewicz.

 

Dziewczyński przewodnik po dorastaniu – Sophie Elkan, Laura Chaisty i Maddy Podichetty

To propozycja dla młodych kobietek. Ta książka w zabawny i bardzo przystępny sposób opisuje drażliwe kwestie związane z dojrzewaniem. Poradnik podpowiada jak poradzić sobie ze zmianami, które zachodzą w tym czasie w naszym ciele. W przyjazny sposób oswaja z miesiączką i seksem.  To bez wątpienia “must have” każdej nastolatki, który w delikatny sposób przygotuje ją na nadchodzące zmiany. “Dziewczyński przewodnik po dorastaniu” sprawi, że dojrzewanie przestanie wydawać się tak przerażające, a młode dziewczyny staną się pewnymi siebie kobietami.

 

Odblokuj się – John Sharp

John Sharp to doświadczony lekarz, dyplomowany psychiatra. W swojej książce opisuje historię trzech osób, szczególną uwagę zwracając na pewne wydarzenia z ich życia, które miały ogromny wpływ na ich ukształtowanie. Jak twierdzi, jako dzieci wytworzyliśmy  sobie nieuświadomione narracje, które wciąż wpływają na to, jakimi jesteśmy ludźmi, z kim się wiążemy, jak reagujemy w trudnych sytuacjach oraz jak toczy się nasza kariera. Sharp pokazuje jak znaleźć takie  "kłamstwa", na których zbudowaliśmy siebie. Pomaga zrozumieć takie wspomnienie, przerobić je i wreszcie odinstalować z naszej głowy. Pokazuje, jak w prosty sposób zmienić swoje nastawienie do wydarzeń z przyszłości oraz pomaga uzmysłowić sobie, że zmiana swojego życia nie jest tak trudna, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

 

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj