W twoim świecie

Czy zgasisz jutro światło dla Ziemi?

O której zgasimy światło i o co chodzi w akcji #GodzinadlaZiemi

Katarzyna Lemanowicz

29marca2019
Czy zgasisz jutro światło dla Ziemi? fot. istock.com

Po raz pierwszy ta akcja miała miejsce w 2007 roku, w Sydney. Jej głównym celem jest okazanie troski o przyszłość środowiska naturalnego. W tym roku akcja odbędzie się pod hasłem #nieniszczdomu o której pisałyśmy tu.

Kiedy i o której?

Już jutro, czyli 30 marca o godzinie 20:30 zgaś światło w swoim domu i okaż szacunek oraz troskę dla natury. To właśnie w tym czasie miliony Polaków weźmie udział w akcji – czy będziesz wśród nich i ty?

Reklama

#GodzinadlaZiemi to symbolika, chęć i potrzeba zwrócenia uwagi na problemy związane z niszczeniem środowiska. Wyłączenie światła to symbolika, to początek.

Co jeszcze powinniśmy robić, żeby chronić środowisko?

Po pierwsze nie używaj plastiku – jedz i pij z naczyń wielokrotnego użytku. Elektrośmieci oddawaj tylko i wyłącznie do punktów, gdzie będą mogły być wykorzystane ponownie. Nie używaj toreb foliowych – na zakupy chodź z torbą papierową, czy materiałową – wielokrotnego użytku.

Jak poinformował WWF Polska na Twitterze, w tym roku, do akcji #GodzinadlaZiemi dołączyło 90 miast i 92 instytucje – to rekord!

Godzina dla Ziemi to największa akcja ekologiczna, która łączy ludzi niezależnie od poglądów, narodowości, czy wyznania. Na całym świecie bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach.

Przy okazji akcji #GodzinadlaZiemi, WWF Polska wystosowało apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który ma na celu zwrócenie uwagi władzy na „ekologiczne” rozpatrywanie wszystkich procedowanych ustaw pod kątem ich wpływu na realizację zadań władz publicznych w zakresie ochrony środowiska. Podstawa prawna apelu to art. 74 Konstytucji RP: „Zadaniem rządzących jest zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego współczesnym i przyszłym pokoleniom, wspieranie działań obywateli na rzecz ochrony przyrody czy informowanie o stanie środowiska i prowadzenie edukacji w tym zakresie”.

Możesz podpisać apel tu: APEL 

Przyłączysz się do akcji i zgasisz jutro światło na 60 minut?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj