W twoim świecie

5 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, zanim zaczniesz się spotykać z facetem z dzieckiem

Samotny mężczyzna z dzieckiem wzbudza w nas mieszane uczucia. - zgadzasz się?

Paula Konieczny

22marca2019
5 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, zanim zaczniesz się spotykać z facetem z dzieckiem fot. istock.com

Z jednej strony nas rozczula, z  drugiej boimy się jego bagażu.  Jeśli jednak zdecydujesz się na taki związek, przeczytaj z jakimi problemami przyjdzie ci się zmierzyć.

1.  ZAZDROŚĆ

Każdy z nas ma za sobą jakąś historię. W przypadku mężczyzn z dzieckiem, często bagażem jest ich była żona. Trudno będzie ci zaakceptować fakt, że jako matka jego dziecka stale będzie obecna w waszym życiu. Dla dobra dziecka musisz jednak na to pozwolić. Pomyśl, jak mogłabyś zapanować nad zazdrością oraz jaki kompromis wypracować, żeby ograniczyć jej wpływ na wasze życie, nie szkodząc przy tym relacji dziecka z ojcem.

Reklama

2. TO DZIECKO BĘDZIE NAJWAŻNIEJSZE

Przyjście na świat dziecka wywraca nasz świat do góry nogami, zupełnie zmieniając nasze priorytety. Umawiając się z samotnym ojcem, musisz zdawać sobie sprawę, że to dziecko jest dla niego najważniejsze. Spodziewaj się więc, że to jego problemy, będzie przedkładać nad twoje.

3.  ROZSTANIE BOLI PODWÓJNIE

W przypadku rozstania, rozstajesz się nie tylko z partnerem, ale także jego dzieckiem, które zdążyłaś już pokochać. Niezależnie od tego jak bardzo zaangażowałaś się w wychowywanie dziecka, nie jesteś jego matką. Nagłe zniknięcie z życia dwóch ważnych osób jest wyjątkowo trudne.

4. TRUDY WYCHOWANIA

Angażując się w taki związek, musisz zaangażować się także w wychowanie dziecka. Nawet jeśli myślisz, że masz jakieś doświadczenie z dziećmi, zobaczysz, że ich wychowywanie nie ma nic wspólnego z chwilową zabawą z dzieckiem przyjaciółki.  Pewnych rzeczy nie da się nauczyć, dopóki nie zostaniesz matką. Czekać cię będzie więc wiele trudu i nauki.

5. CZAS SAM NA SAM PRAKTYCZNIE NIE ISTNIEJE

Każdy z nas marzy o chwili spokoju. Wychowując dziecko szczególnie trudno jest ją dla siebie znaleźć. Będąc w związku z facetem z dzieckiem, pamiętaj, że wasze życie nie będzie przypominać związku dwóch osób bez zobowiązań. Decydując się na taki związek, decydujesz się na tworzenie z nim rodziny. A od tego nie ma urlopu!

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj