W twoim świecie

„Świnie w warszawskim metrze” - To wyjątkowa i szokująca akcja

Dowiedz się o co chodzi!

Katarzyna Lemanowicz

22marca2019
„Świnie w warszawskim metrze” - To wyjątkowa i szokująca akcja fot. Materiały prasowe

Organizacja Compassion Polska ruszyła z wyjątkową akcją w warszawskim metrze.

Na samym początku pada takie pytanie: Jak ty się czujesz kiedy rano do pracy jedziesz w totalnym ścisku. I niezależnie czy jest to metro, autobus, czy tramwaj? Co czujesz kiedy nie możesz się obrócić, wykonać nawet najdrobniejszego ruchu?

Mało komfortowo, prawda? To teraz wyobraź sobie, że spędzasz tak większość swojego życia albo nawet całe. Co czujesz? Złość, przerażenie, bezsilność? Pewnie wszystko na raz!

Reklama

O co chodzi?

Wyobraź sobie, że właśnie w takich wagonach obu linii warszawskiego metra, albo w tramwajach czy autobusach zamiast ludzi, jeżdżą zwierzęta: króliki i świnie upchnięte w metalowych klatkach, ściśnięte pomiędzy prętami.

Domyślamy się, jakie nasuwa się tobie pytanie: czy zwierzęta cierpią, czy mają świadomość i czy czują ból? Odpowiedź jest prosta - zdecydowanie 3xTAK! Zwłaszcza te zamknięte w klatkach.

Compassion Polska prowadzi aktualnie kampanię i zbiera podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest całkowite zakazanie hodowli klatkowej. Wymagany jest 1 milion podpisów, a jeśli to minimum zostanie uzbierane, w Europie może zmienić się cały system produkowania żywności.

Ambasadorami akcji są m.in. Mateusz Damięcki i Barbara Kurdej – Szatan, billboardy zamieszczone są na trzech stacjach metra: Centrum, Politechnika i Świętokrzyska, a plakaty w każdym wagonie warszawskiego metra. Akcja trwa do końca marca!

Szczegóły sprawdź na stronie organizacji Compassion Polska!

Jedno jest pewne, warto zmieniać siebie, ludzi. Na spokojnie, ale z pełną świadomością, analizować to co się dzieje na świecie i w którą stronę zmierzamy! Nikt nie każe na siłę, wbrew przekonaniom dokonywać tych zmian. Pamiętajcie - metoda drobnych kroków to podstawa. Jeśli twój czy mój podpis, dosłownie 5 sekund wystarczy, by zmienić świat na lepsze - to naprawdę warto!  My już się podpisałyśmy, a ty, dołączysz?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Compassion Polska (@compassionpolska)Mar 20, 2019 o 8:08 PDT

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj