W twoim świecie

Pragniesz przeżyć walentynki marzeń? Oto nasza inspiracja!

Co powiesz na wypad we dwoje w Alpy?

04lutego2019
Pragniesz przeżyć walentynki marzeń? Oto nasza inspiracja! fot. materiały prasowe

Zima w Zell am See-Kaprun rozpina swój wachlarz szeroko – od zamarzniętego jeziora Zeller See, po pokryty wiecznym lodem szczyt Kitzsteinhorn, sięgający wysokości 3000 m n.p.m. To jeden z najpopularniejszych terenów narciarskich w Austrii, ale wcale nie musisz jeździć na nartach, żeby spędzić tam niezapomniany urlop.

Walentynki w alpejskim SPA

Tu dzień zaczyna się śniadaniem z widokiem na ośnieżony szczyt Kitzsteinhorn, a wieczorem można się zrelaksować, korzystając z basenu i sauny. Albo wręcz przeciwnie, wskoczyć w buty narciarskie i ruszyć nocą na oświetlone stoki, podziwiając gwiazdy skrzące się na niebie wysoko ponad okolicznymi trzytysięcznikami. Bo w austriackim Zell am See-Kaprun trasa numer 17 na Schmittenhöhe zaprasza narciarzy właśnie po zmroku (wyciągi są czynne w godzinach 18.30 - 21.00, w każdy wtorek, czwartek i piątek aż do 8 marca 2019).

Reklama

Okoliczne jezioro Zeller jest jednym z najczystszych zbiorników wodnych w Europie. Zimą skute jest lodem, po wodne atrakcje można się wybrać do łaźni termalnych, np. Tauern Spa w Kaprun. To jeden z najnowocześniejszych obiektów SPA w całej Austrii. Już kilka chwil pozwoli na szybką regenerację, o zmęczeniu zapomną nawet ci, którzy poprzednią noc spędzili na nocnych zjazdach „Schmitten Night Slope”, albo podziwiając pokazy pirotechniczne i akrobacje przy muzyce podczas "Nocnych pokazów", jakie odbywają się na stoku Lechnerberg w Kaprun (w każdy poniedziałek od 7 stycznia do 25 lutego 2019).

Aktywny wypoczynek we dwoje

Trzy stacje narciarskie - Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe i Maiskogel – zapraszają na białe szaleństwo narciarzy i snowboardzistów o zróżnicowanych umiejętnościach, a także rodziny z dziećmi i początkujących dorosłych. Tutejsze stoki usatysfakcjonują zarówno narciarzy szukających wyzwań, jak i tych, dla których szusowanie jest formą rekreacji. Ale Zell-am-See-Kaprun stwarza też wiele możliwości wypróbowania alternatywnych sportów zimowych. Nie brakuje propozycji aktywnego spędzenia czasu wolnego dla osób niejeżdżących na nartach, które mogą uprawiać biegi narciarskie, turystykę pieszą lub wędrować na rakietach śnieżnych. W okolicy znajdą piękne trasy saneczkowe oraz naturalne lodowisko na zamarzniętym jeziorze.

O sprzęt nie trzeba się martwić, na miejscu można wypożyczyć zarówno profesjonalne buty do turystyki pieszej, sprzęt do narciarstwa cross country i wycieczek narciarskich, rakiety śnieżne, sanki czy fatbike’i – rowery na bardzo grubych oponach, które pozwalają na komfortową jazdę po śniegu. Tutaj, we wspaniałej, naturalnej scenerii zadomowiły się prawie wszystkie sporty zimowe. Kuszące – tym bardziej, że zima na wysokościach trwa długo, bo aż do wczesnego lata.

Więcej informacji znajdziesz na: www.zellamsee-kaprun.com/pl

 

© Zell am See-Kaprun Tourismus

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj