W twoim świecie

Kim są kobiety, za którymi szaleją mężczyźni?

Całkiem możliwe, że ty też ją znasz. Ma przeciętną urodę, przeciętną figurę, przeciętne ubranie. Cała jest PRZECIĘTNA.

04lutego2019
Kim są kobiety, za którymi szaleją mężczyźni? fot. istock.com

A mimo to ma kosmiczne powodzenie u płci przeciwnej. Odkrywamy, w czym tkwi sekret niepozornych kobiet, za którymi mężczyźni idą sznurem.

Lena ma nadwagę, zawsze nosi stare, dziurawe dżinsy i okulary. Ale od kiedy pamiętam, kradła uwagę mężczyzn. A ja od zawsze zastanawiałam się, na czym polega jej fenomen. Wszystko zaczęło się, gdy jako nastolatka dołączyła do naszej klasy. W ciągu tygodnia miała swój męski fanklub. A przecież, patrząc zupełnie obiektywnie, to Magda wyglądała jak modelka, a Anka jak Miss Polonia. A Lena? Była bardzo przeciętna. Gdy dorosła, nic się nie zmieniło. Niedawno spotkałyśmy się na imprezie naszej wspólnej znajomej. Jeden facet próbował zaciągnąć ją do sypialni, drugi uwodził przez cały wieczór, a trzeci wypytywał znajomych, czy jest szczęśliwa w małżeństwie. Litości! Temat jej powodzenia u mężczyzn zafascynował mnie do tego stopnia, że postanowiłam zapytać ekspertów o zdanie. Psychoanalityczka Aleksandra Gibińska stwierdziła, że sekret tkwi w jej samowystarczalności. Nie chodzi o onieśmielającą pewność siebie i udawaną samodzielność (mężczyzna, który przytrzyma drzwi czy przyniesie zakupy mile widziany). Ale o przekonanie, że czuje się wartościowa i dobrze jej samej ze sobą. „Wiele zależy od tego, jak określasz siebie. Czy widzisz się jako chodzącą piękność, która zasługuje na miłość, czy czujesz się jak Kopciuszek, któremu nie przysługuje nawet zaproszenie na randkę”, twierdzi psychoterapeutka i pisarka Natalia Tolstaya. Mentalnie niezależna kobieta, która traktuje swoją samotność jako czas wolny i nie ciągnie każdego napotkanego faceta do ołtarza, zawsze wyróżni się z tłumu.

SIÓDMY ZMYSŁ

Gdy spotkałyśmy się na kawie, zapytałam Lenę wprost: jak ona to robi? Wzruszyła ramionami i powiedziała, że chodzi o intuicję. „Zawsze wiem, co i komu trzeba powiedzieć i jak się zachować. Czasami jestem jak mała dziewczynka, a czasami jak Królowa Śniegu. To chyba dar. Z tym trzeba się urodzić”, spuentowała. Aleksandra Gibińska przyznaje, że umiejętność wyczucia drugiej osoby, to prawdziwy talent, charakterystyczny dla osób wrażliwych i empatycznych. Ale najważniejsze, by być sobą. Autentyczną. Paradoks polega na tym, że przyciągamy ludzi wtedy, gdy nie staramy się nikomu przypodobać. „Kobiety takie jak Lena uważają, że sprany T-shirt i niedbały wygląd nie świadczą o niechlujstwie, ale o wierności swoim ideałom. Gdy będą starały się zdrowo odżywiać, nie wyrwą hamburgera z rąk swoich partnerów i przemilczą informację o wyższości brokułów nad parówką. Nie pozwolą przeklinać w swojej obecności, ale odpuszczą sobie wykład moralizatorski”, mówi Natalia Tolstaya, która też uważa, że Lena jest dobrą dyplomatką, naturalną i przyjaźnie nastawioną do innych.

Reklama

I KTO TO MÓWI

Czas zapytać o zdanie mężczyzn. Większość zgadza się z wnioskami psychologów. „Dziewczyna, która cieszy się życiem i emanuje pozytywną energią, jest seksowna. I nie ma znaczenia, jak jest ubrana”, mówi Andrzej, informatyk. „Zwróciłem uwagę na swoją przyszłą żonę na imprezie, podczas której opowiadała cyniczną historyjkę. Ubawiliśmy się po pachy. Okazało się, że poczucie humoru jest jej znakiem firmowym i tym wyróżnia się z tłumu”, opowiada Paweł, chirurg.

PO PROSTU TAKA

Czy można wypracować w sobie cechy, które przyciągną mężczyzn? Eksperci uważają, że tak. Aleksandra Gibińska proponuje, by na początek wsłuchać się w siebie i zrozumieć, jaka jesteś naprawdę. Co cenisz w ludziach? Co chcesz robić w życiu? Odnaleźć swoją pasję. Jeśli nie nudzisz się sama ze sobą, bądź pewna, że zauważą to inni. „Mężczyźni uwielbiają kobiety, które próbują zarazić ich pozytywnym nastawieniem do życia, są samowystarczalne i prawdziwe”, dodaje psycholog. A Natalia Tolstaya uważa, że kluczem do sukcesu jest kobieca energia. Skąd ją czerpać? Najpierw pozbądź się ze swojego otoczenia wszystkich tych, którzy manipulują i oszukują. Nie pozwalaj nikomu marnować twojego czasu. Podtrzymuj swoją pozytywną energię za pomocą zdrowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych i entuzjazmu. Zainteresuj się jogą i pracą z oddechem. Więcej czytaj. Poczuj się dobrze we własnej skórze. A atencję mężczyzn dostaniesz w bonusie.

Jak skraść ich uwagę i serce?

NIE STÓJ Z BOKU: Gdy jesteś na imprezie, spróbuj porozmawiać z jak największą ilością osób. Mężczyźnie trudno flirtuje się z zupełnie nieznajomą kobietą. Wybierze tę, z którą zamienił już kilka słów.

PROŚ O POMOC: Niech podrzuci cię do domu, poda płaszcz... Dziewczyna, której się pomaga, podoba się bardziej.

BĄDŹ POZYTYWNA: Wychodząc z domu, zadzwoń do swojej wesołej przyjaciółki, żeby „zarazić się” optymizmem.

ZADAWAJ PYTANIA SKIEROWANE DO JEGO UCZUĆ: Zamiast tych, które „włączają” racjonalne myślenie. Na przykład: „Co najbardziej lubisz w swojej pracy?”, a nie „Jak długo pracujesz na tym stanowisku?”

 

Artykuł premierowo ukazał się w numerze 02/2017 Cosmopolitan.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj