W twoim świecie

Lubisz ryzyko i ciągły dreszczyk emocji? To zajęcie cię wciągnie!

Kiedy słyszysz hasło: bukmacherzy, pewnie odwracasz się na pięcie i uciekasz. Niesłusznie. Ok, rozrywka, jaką jest obstawianie, nie musi przypaść Ci do gustu, ale nie trzeba się jej obawiać!

02stycznia2019
Lubisz ryzyko i ciągły dreszczyk emocji? To zajęcie cię wciągnie! fot. Rawpixel / Unsplash

Bukmacherzy w Polsce – co warto wiedzieć?

Rozłóżmy to hasło na części pierwsze. Kim są bukmacherzy? 

Pod tą nazwą kryją się wszystkie firmy organizujące zakłady bukmacherskie, zarówno stacjonarnie, a więc w osiedlowych punktach, jak i online, czyli za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Dobrze, czym więc są zakłady bukmacherskie? Punktem wyjścia tutaj będzie pierwszy wyraz nazwy, czyli „zakłady”. Mamy określone wydarzenie, na przykład mecz, i różne propozycje wyniku końcowego. Gracz wybiera, która jego zdaniem wersja się urzeczywistni i zakłada się z bukmacherem o określoną kwotę, że to właśnie on będzie miał rację. Ma rację – wygrywa, czyli zdobywa iloczyn stawki i wystawionego kursu, nie ma racji – przegrywa zainwestowaną kwotę.

Więcej praktycznych informacji na temat zakładów bukmacherskich znajdziesz na portalu: Zagranie.com


Źródło: www.zagranie.com

Reklama

Oferta bukmacherów dla kobiet

Zakłady bukmacherskie kojarzą się ze sportem, jednak w rzeczywistości na tym nie koniec –bukmacherzy mają w swojej ofercie również zakłady pozasportowe, które mogą zainteresować właśnie kobiety. Jeśli nie interesujesz się sportem, ale sam fakt gry wydał Ci się interesujący, sprawdź, wyniki jakich wydarzeń można typować.

Oscary 2019

Jest tu jakaś fanka spędzania długich, zimowych wieczorów na kanapie, przed telewizorem, z ciepłym kubkiem herbaty w dłoniach? Z pewnością. To idealny czas na nadrabianie filmowych zaległości, w tym kandydatów do zbliżających się Oscarów 2019. Obserwowanie relacji z czerwonego dywanu, 24 lutego 2019, bukmacherzy pozwalają wzbogacić uprzednim typowaniem laureatów. Już teraz można znaleźć zakłady w takich kategoriach, jak na przykład Najlepszy Film, Najlepszy Aktor, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Reżyser, a oferta ta z pewnością zostanie poszerzona po ogłoszeniu nominacji w styczniu.

Faworyci według bukmacherów?

  • Najlepszy Film: A Star Is Born
  • Najlepszy Aktor: Bradley Cooper (A Star Is Born)
  • Najlepsza Aktorka: Lady Gaga (A Star Is Born)
  • Najlepszy Reżyser: Alfonso Cuaron (Roma)

Oprócz Oscarów bukmacherzy pozwalają obstawiać również seriale, na przykład Grę o tron, czy też rozrywkowe programy telewizyjne, takie jak chociażby The Voice od Poland. Warto dodać, że oferta nie kończy się na wydarzeniach z naszego kraju, o czym świadczą chociażby zakłady dotyczące zwycięzcy Dancing On Ice 2019.

Źródło: www.pexels.com

Harry i Meghan

O brytyjskiej parze książęcej jest głośno również w Polsce. Media śledzą ich życie wyjątkowo intensywnie właśnie teraz, ponieważ Meghan i Harry oczekują pierwszego dziecka. Właściwie nawet oficjalnie deklarując brak zainteresowania tym tematem, trudno nie być na bieżąco – na każdym kroku słyszymy o podróżach pary, widzimy stylizacje księżnej i czytamy kąśliwe komentarze na temat złamania przez nią zasad królewskiej etykiety. Bukmacherzy proponują wykorzystać wiedzę na temat życia Harrego i Meghan, oferując zakłady bukmacherskie dotyczące książęcej pary.

Polityka, wydarzenia społeczne i inne…

W tym worku można znaleźć naprawdę wszystko. Od zakładów dotyczących wyborów prezydenckich w różnych krajach, przez losy Centralnego Portu Lotniczego i narodowego stadionu piłkarskiego w Bratysławie, po lądowanie na Marsie.

Jak widać, jest z czego wybierać, a oferta legalnych bukmacherów nie kończy się na sporcie!

Bukmacherzy, bukmacherka… czy to legalne?

Prawie wszystko już jasne, pozostała ostania kwestia. Z zakładami bukmacherskimi wiążą się pieniądze i tutaj temat robi się delikatny. Wiele osób, szczególnie niezainteresowanych wcześniej obstawianiem, ma wątpliwości, czy obstawianie jest w ogóle legalne. Odpowiedź brzmi: tak, zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne, ale należy pamiętać o kilka kwestiach.

  • Jeśli chcesz obstawiać, wybieraj wyłącznie legalnych w Polsce bukmacherów – gwarantują Ci bezpieczną grę, bezpieczne przechowywanie Twoich danych i bezpieczne transakcje. A co najważniejsze, legalni bukmacherzy działają zgodnie z prawem, są zaakceptowani przez Ministerstwo Finansów, co w praktyce oznacza, że za korzystanie z ich usług nie grożą żadne konsekwencje prawne;
  • Zakłady bukmacherskie to zajęcie dla odpowiedzialnych, pełnoletnich osób, które potrafią zdystansować się, w razie potrzeby odstawić emocje na bok i przerwać grę. Trzeba pamiętać, że bukmacherka wiąże się z ryzykiem;
  • Zakłady należy traktować wyłącznie jako rozrywkę, żeby wyciągnąć z nich to, co pozytywne – czyli dobrą zabawę. Nie traktuj obstawiania jak sposobu na łatwy zarobek, nie pożyczaj na grę, nie stawiaj bukmacherki ponad codzienne obowiązki.

 Zdj. główne: www.pexels.com

Autorka artykułu: Weronika Wojtaś - redaktorka portalu Zagranie.com. Na co dzień śledzi wydarzenia z polskiej sceny bukmacherskiej, wybiera te najbardziej istotne i dzieli się nimi z czytelnikami Zagranie. 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj