W twoim świecie

Jak sprawić, żeby on…

…posprzątał kuchnię, oświadczył się, był bardziej kreatywny w łóżku? Kilka psychologicznych trików powinno załatwić sprawę. naucz się ich.

31grudnia2018
Jak sprawić, żeby on… fot. istock.com

CHCIAŁABYM ZNOWU CZUĆ SIĘ POŻĄDANA

Tak jak kiedyś, kiedy on patrzył na ciebie, jakby chciał cię zjeść, całował nawet w obecności swojej mamy i nie mógł oderwać od ciebie rąk? To może wystarczy mu powiedzieć, żeby wrócił do tych zwyczajów? Nie. To głupi pomysł. Bo wtedy jego czułe gesty mogą być sztuczne, na siłę. Lepiej odnowić jego zapał, pokazując mu że ty wciąż uważasz go za ciacho. Czyli... patrz na niego łakomym wzrokiem, jak na muffina z białą czekoladą, całuj przy każdej okazji i czasem poklep po pośladku – w najmniej oczekiwanym momencie. Na pewno ci się zrewanżuje i zacznie traktować jak królową seksu.

CZY ON MÓGŁBY PO SOBIE SPRZĄTAĆ?

Znowu kałuża kawy na stole? Wyluzuj. Marudzenie z powodu bałaganu jest jak wróżenie z fusów. Nic nie wnosi. Lepiej w jasny sposób rozdziel obowiązki. W tej sytuacji również posłuż się trikiem psychologicznym. Zasadą zobowiązania. Jeśli chcesz, by partner coś zrobił, sprowokuj go do tego, by głośno się do tego zobowiązał. Nie mów więc: „Proszę, odkurz dywan”, tylko spytaj: „Odkurzysz dywan?”. Jeśli odpowie: „tak, oczywiście” – prawdopodobnie to zrobi. Bo obiecał. Przy okazji możesz spytać, kiedy. Wtedy jego obietnica stanie się jeszcze bardziej konkretna.

WYJŚĆ ZA MĄŻ

Reklama

To trochę nie fair: kobiety, którym nie zależy na ślubie, zwykle mają facetów o tradycyjnych poglądach, którzy chcą czym prędzej zaciągnąć je przed ołtarz. A te, na które działa magia białej sukienki, muszą czekać w nieskończoność albo co chwila nagabywać o to faceta. Jeśli chodzi o to ostatnie... błąd! Po pierwsze – jeśli mówisz, że zależy ci na ślubie, ale jednocześnie owijasz mężczyznę w kokon miłości i troskliwości, on nie ma motywacji, by coś zmienić w waszym związku. Przecież jest mu miło i wygodnie! Po drugie – wywieranie presji sprawia, że facet się broni (zgodnie z zasadą akcjareakcja). Dlatego jeśli już decydujesz się przegadać temat, zrób to w swobodnej atmosferze. I najpierw sama siebie spytaj, dlaczego chcesz się ślubu. Chodzi o oczekiwania rodziców? Fotki na FB? Obrączkę na palcu, którą zobaczy sąsiadka? Sprawa dotyczy ciebie i twojego partnera! Pomyśl, jakie wy macie wobec siebie oczekiwania.

A może zależy ci na poczuciu bezpieczeństwa? W takim razie zastanów się, czy wszystko jest OK z waszym związkiem, skoro nie czujesz się w nim pewnie. I naprawcie to przed ślubem. A kiedy dojdziesz do wniosku, że jednak chcesz wyjść za mąż, aranżuj tak czas wolny, byście spędzali go z innymi małżeństwami. Naukowcy amerykańscy – Steve J. Martin, Noah J. Goldstein i Robert B. Cialdini – autorzy książki „Tak! 50 sekretów perswazji” uważają, że „Zachowanie ludzi jest mocno uzależnione od osób, z którymi przebywają. A szczególnie od tych, z którymi się identyfikują”. No więc… podwójna randka!

JAK SPRAWIĆ, ŻEBY MĘŻCZYZNA SIĘ TROCHĘ UAKTYWNIŁ

Jesteś najlepszą organizatorką w waszym związku. Jedyną. Fajnie. Ale i głupio. Każdy sobotni brunch, organizacja rocznicy, urlop... to wszystko na twojej głowie. Sama jesteś sobie winna. Kobiety są perfekcjonistkami i zaraz na początku związku biorą na siebie bardzo dużo zadań, żeby się spodobać mężczyznom. Facetom bardzo to odpowiada, bo to wygodne, jeśli wszystkie sprawy organizowania wolnej przestrzeni jest na twojej głowie. W pewnym momencie zaczynają się też obawiać, że czegokolwiek nie zaproponują, nie spełni to wysokich standardów ich kobiety-perfekcjonistki. Chcesz coś zmienić? Zlecaj mu konkretne zadania. Na przykład, żeby wybrał restaurację na waszą rocznicową randkę. A potem, zamiast narzekać, że robisz lepsze pesto rosso... pochwal jego wybór.

WYBRAĆ MIEJSCE URLOPU

OK, on jasno powiedział, że nie chce jechać do Indii. Ale masz jeszcze jedną szansę. Manuel Tusch radzi skorzystać z triku, który nazywa „priming-effect”. O co chodzi? Mamy skłonność do tworzenia sobie schematów w głowie. Uczestnicy pewnego eksperymentu odbierali bohatera opowieści bardziej pozytywnie, jeśli w historii występowały słowa w stylu: „wesoły”, „aktywny” i „świadomy swojej wartości”, a nie „wyniosły” i „nieprzystępny”. Jak możesz skorzystać z „priming effect”? Za każdym razem, gdy pojawia się temat Indii zadbaj o to, by twój facet kojarzył je pozytywnie. Naucz go Kamasutry. Opowiedz mu o tym, jak wspaniały urlop na Goa spędzili znajomi. Ustaw zdjęcie Taj Mahal jako tło w swoim iPadzie. I za parę tygodni znów spytaj, czy nie chciałby wybrać się do Indii.

JAK NAMÓWIĆ GO NA IMIENINY U CIOCI?

Albo gdziekolwiek, gdzie nie czujesz się superkomfortowo sama. Jest taka sztuczka, która to nigdy, ale to nigdy nie działa na facetów: subtelne strzelanie focha. Nawet jeśli robisz to jak profesjonalistka. Jeśli on nie chce z tobą iść na 80. urodziny cioci albo parapetówkę twojej nowej koleżanki z pracy, a tobie zależy, by ci towarzyszył, powiedz mu to jasno. Wyjaśnij mu także, że w związku nie zawsze trzeba realizować swoje potrzeby, czasem można je poświęcić dla dobra pary. Tylko, proszę, nie wymieniaj przy tej okazji wszystkiego, co ty dla niego zrobiłaś. Podaj najwyżej jeden przykład.

ŻEBY ZMIENIŁ SWÓJ STYL

Twój facet to prawdziwe ciacho, ale wyglądałby lepiej, gdyby wreszcie wyrzucił ten T-shirt, który wygrał siedem lat temu w konkursie radiowym? No cóż, jeśli chcesz go namówić na zmiany, musisz znaleźć wsparcie. Najlepiej w postaci sprzedawcy. Tak, sprzedawcy, płeć może tu mieć znaczenie. Oczywiście musi mieć podobny gust, jak ty. Badania pokazują, że facet na zakupach często kupuje dokładnie to, co ma na sobie sprzedawca. Dobrą rekomendacją są też celebryci. Szepnij partnerowi w sklepie „Daniel Craig w „Spectre” ma dokładnie taki sam sweter”. Każdy facet chciałby wyglądać jak James Bond. Chyba każdy. W każdym razie – sprawdź to.

P.S.

Czy masz już naszą kartę, dzięki której możesz spełnić marzenie i polecieć na przykład balonem, albo pojechać na weekend we dwoje, czy pojeździć gokartem? Wystarczy, że kupisz najnowszy numer COSMOPOLITAN, aktywujesz naszą GIFT CARD i wybierzesz wymarzony prezent. Wejdź na katalogmarzen.pl i do dzieła!

A dodatkowo aktywując kartę do 31.12.2018 i wpłacając 185 zł otrzymasz  kartę na zakup prezentu o wartości aż 250 zł!

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj