W twoim świecie

Święta LAST MINUTE, czyli jak być gotową w mniej niż 5 minut

Sprawdź nasze sprawdzone sposoby.

Katarzyna Lemanowicz

24grudnia2018
Święta LAST MINUTE, czyli jak być gotową w mniej niż 5 minut fot. istock.com

Jesteś w ferworze gotowania, lepisz ostatnie pierogi, a dodatkowo ryba czeka na swoją kolej? Dekoracja stołu, ustawienie wszystkiego na swoim miejscu i już, możecie zasiadać do wieczerzy wigilijnej… Ale chwila coś jest nie tak!

Patrzysz w lustro i ogarnia cię lekkie przerażenie. Włosy w nieładzie, zero makijażu, oczy lekko podkrążone, już nie mówiąc o stroju.

Mamy na to sposób, wystarczy niecałe 5 minut w łazience i będziesz wyglądać jak bóstwo. Nie wierzysz, to czas start! Udowadniamy, że się da!

SKÓRA JAK JEDWAB… 0:00 – 2:30

Zgodnie z przesądami wigilijnymi, to co robisz tego dnia, ma kolosalny wpływ na cały 

Reklama

następny rok. Dlatego… zadbaj o gładkie nogi ;). Ponieważ nie masz zbyt dużo czasu na depilację, postaw na szybki i sprawdzony sposób. Wejdź pod prysznic i skorzystaj z peelingu. Oczywiście możesz użyć jakikolwiek chcesz. Ale… są peelingi do zadań specjalnych i takie, dzięki którym nie będziesz musiała później tracić czasu na balsamowanie ciała. My pokochałyśmy od pierwszego… smarowania ten od Indigo - cena ok. 75zł. Tu przy okazji sprawdź test 6 peelingów, które przeprowadziły nasze redaktorki. Po peelingu, weź w dłoń jednorazową maszynkę i kilkoma ruchami pozbądź się nadmiernego owłosienia. Voilá – gotowe!

 WŁOSY PUSZYSTE… 2:30 – 3:00

Ok, może nie masz czasu na umycie włosów, nałożenie odżywki i wyjątkową stylizację. 

Ale… istnieje taki cud kosmetyczny jak suchy szampon (tu jest nasz test suchych szamponów).

Spryskaj nim włosy, rozczesz i ułóż tak jak najbardziej lubisz. Możesz wpleść we włosy bogato zdobioną opaskę, która odwróci uwagę od ewentualnych mankamentów fryzury. Naszym faworytem jest Nivea Fresh Revive - cena ok. 20zł.

 

MAKIJAŻ… 3:00 – 4:50

W zupełności wystarczy ulubiony krem BB, czy lekki podkład – Mayballine Fit Me Matte Porelles Foundation: cena ok. 20zł. Następnie przypudruj twarz pudrem, na przykład Embryolisse - puder wygładzająco - brązujący Bonne Mine: cena ok. 150zł. Lekko wykonturuj twarz – paleta EVELINE CONTOUR SENSATION - cena ok. 30zł. Na usta nałóż czerwoną szminkę: na przykład matową szminkę w płynie L'oreal Les Chocolats: cena ok. 60zł. Na koniec nałóż na skronie delikatny rozświetacz Bobbi Brown Highlighting Powder Puder: cena ok. 230zł i wytuszuj rzęsy Marc Jacobs O! Mega Lash: cena ok. 150zł. Klasycznie, ale jak efektownie.

ZAPACH…

Zdecydowanie to najlepszy przyjaciel kobiety. Oczywiście wybierz swoje ulubione, ale my nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie podpowiedziały ci, które zwróciły naszą uwagę. Spryskaj perfumami miejsca, które najszybciej się rozgrzewają i dzięki którym zapach będzie utrzymywał się bardzo długo – nadgarstek, szyja, obojczyki. Te dwa to nasz całoroczny must have: Coco Chanel Madmoiselle: cena ok. 700zł/100ml, Michael Kors Twilight Shimmer: cena ok. 440zł/100ml, oraz Cartier Carat: cena ok. 350zł/100ml.

Szukasz prezentu LAST MINUTE...?

Wybierz coś ze strony katalogmarzen.pl. Mamy dla ciebie wyjątkową niespodziankę. Razem z GIFT CARD, którą znajdziesz w najnowszym COSMOPOLITAN możesz wybrać prezent marzeń. My dajemy w prezencie 15zł, wystarczy, że doładujesz kartę za 185zł i wybierzesz coś wyjątkowego z oferty Katalogu Marzeń. Do dzieła!

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj