W twoim świecie

Jakie są przesądy związane z Wigilią?

Mamy dla was kilka „jasnych” wskazówek.

Katarzyna Lemanowicz

24grudnia2018
Jakie są przesądy związane z Wigilią? fot. istock.com

Za równy tydzień ostatni dzień w roku, a od 1 stycznia będziemy starały się realizować postanowienia, które zaplanowałyśmy. I już tym razem na pewno nam się uda. W końcu dopniemy swego i będziemy niesamowicie dumne z siebie - skąd my to znamy, no ale grunt to pozytywne myślenie ;).

Czy można pomóc sobie, powiedzmy delikatnie lekko tajemnymi sposobami? Jest kilka przesądów, które z całą pewnością nie zaszkodzą, a niewykluczone że dzięki nim uda nam się przeczytać te 60 książek w roku, albo zacząć podróżować i odwiedzać najpiękniejsze miejsca na ziemi.

Po pierwsze… JAKA WIGILIA TAKI CAŁY ROK

Znasz to? Podobno jest tak, że to jak zachowujemy się w Wigilię ma wpływ na nasze życie, funkcjonowanie, czy szczęście przez cały kolejny rok. Dlatego postaraj się być w tym dniu totalnie zrelaksowana, uśmiechnięta, tryskająca dobrym humorem. Jeśli chcesz zacznij robić coś dla siebie, biegaj, ćwicz, zrób cokolwiek pozytywnego i ciesz się „dobrym” życiem przez kolejne 365 dni.

Reklama

Po drugie… NIE SZYJ

Czy nie naprawiaj, bo jeśli to uczynisz, cały kolejny rok upłynie tobie pod hasłem ciągłego naprawiania wszystkiego. Począwszy od drobnostek, skończywszy na poważnych sprawach.

Po trzecie… DOBROBYT

Jeśli chcesz, żeby w kolejnym roku czekało cię dostatnie życie musisz zjeść wszystkie potrawy wigilijne podane na stole.

Po czwarte… ŁUSKA      

Każdej osobie przy stole, rozdajcie łuskę karpia zawiniętą w chusteczkę. Dzięki temu, przez cały kolejny rok będzie dopisywać szczęście, radość, a także wasze portfele nigdy nie będą świecić pustką – oczywiście łuski karpia należy schować do portfela i nosić zawsze przy sobie.

Po piąte… POSTAW NA MĘŻCZYZNĘ

To ważne, żeby w wieczór wigilijny, jako pierwszy, próg waszego domu przekroczył mężczyzna. To gwarantuje dostatek, szczęście i pełen sukces. Jeśli ten gest uczyni pierwsza kobieta, niestety ale najprawdopodobniej przez kolejne 365 dni będziesz mieć pecha.

Po szóste… COŚ DLA SINGLI

Jeśli szukasz tego jedynego i powiedzmy szczerze tracisz cierpliwość, to… po wieczerzy wigilijne idź wyrzucić śmieci. Najlepiej jeśli zrobisz to tuż przed północą. Dokładnie nasłuchuj co dzieje się wokół ciebie i słuchaj uważnie, czy skądś nie dochodzi szczekanie psa. Jeśli takowe usłyszysz, to oznacza, że właśnie z tego rejonu „nadciągnie” do ciebie książę na białym rumaku.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj