W twoim świecie

Cierpisz na dolegliwości miejsc intymnych? Oto jak pozbędziesz się ich raz na zawsze

Może czas na laserotepię?

17grudnia2018
Cierpisz na dolegliwości miejsc intymnych? Oto jak pozbędziesz się ich raz na zawsze fot. Yoann Boyer / Unsplash

Większość kobiet w pewnym momencie życia cierpi na dolegliwości miejsc intymnych. Takie problemy, jak suchość pochwy, Zespół Rozluźnienia Pochwy, czy utrata objętości tkanki pochwy, mogą być skutkiem porodów naturalnych (częściej tych wielokrotnych), okresu menopauzy czy uwarunkowań genetycznych. Mogą przyczyniać się również do wystąpienia infekcji intymnych, urazów, świądu czy otarć. To dolegliwości, które nie tylko wpływają na komfort fizyczny i utrudniają normalne, codzienne funkcjonowanie, lecz także nie pozostają obojętne na psychikę. Problemy na tle intymnym utrudniają czerpanie radości z życia seksualnego, pogarszają samoocenę oraz samopoczucie. Dlatego współcześnie tak wiele kobiet decyduje się na zabieg rewitalizacji pochwy.

Laserowa rewitalizacja pochwy? Wypróbuj laser MonaLisa Touch!

Obecnie w medycynie szeroko wykorzystuje się wszechstronne działanie laserów wykazujących lecznicze działanie wskazane przy różnych dolegliwościach. Eksperci współczesnej ginekologii estetycznej opatentowali bezpieczną i nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, a jest to laserowe obkurczanie pochwy. Zapytaliśmy więc specjalistów o polecane zabiegi.

Jak udało nam się dowiedzieć od ekspertów z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach i w Krakowie, najefektywniejszy zabieg rewitalizacji pochwy to ten z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch.

Reklama

Laseroterapia za pomocą urządzenia MonaLisa Touch to nowoczesna metoda regeneracji pochwy, polecana szczególnie kobietom skarżącym się na utratę elastyczności i napięcia okolic miejsc intymnych, suchą skórę pochwy, nawracające infekcje oraz ból i dyskomfort podczas współżycia. To również innowacyjna metoda, która pozwala na korektę wielkości warg sromowych oraz leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Podczas zabiegu laserowego obkurczania pochwy za pomocą sondy wprowadza się specjalną głowicę lasera do wejścia pochwy lub kanału pochwowego. Energia lasera emituje wiązki cieplne, które są skierowane na ścianki pochwy, dzięki czemu zawarte w tkankach włókna kolagenowe stają się krótkie i grube, a sam kolagen ulega skurczeniu. Powoduje to zmniejszenie i napięcie tkanek. Cały proces lekarze określają jako fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczanie pochwy. Zabieg trwa jedynie 30 minut, jest bezbolesny i przeprowadzany bez konieczności zastosowania znieczulenia.

Satysfakcjonujące efekty

Zabieg obkurczania pochwy laserem MonaLisa Touch, jak podkreślają eksperci, daje satysfakcjonujące efekty już po pierwszym zastosowaniu. W zależności od stopnia rozluźnienia pochwy, terapię można powtórzyć raz jeszcze po upływie czterech tygodni od pierwszego zabiegu. Po laserowej rewitalizacji pochwy nie ma konieczności hospitalizacji - pacjentki od razu wracają do domów. Dzięki innowacyjnemu sposobowi działania lasera zmniejsza się czas rekonwalescencji, a dolegliwości pozabiegowe przestają być tak uciążliwe.

Dzięki skuteczności lasera MonaLisa Touch, pacjentki cieszą się z poprawy komfortu życia i powrotu do satysfakcjonującego życia seksualnego. Stają się na nowo pewne siebie. Dzięki działaniu lasera następuje zwężenie i rewitalizacja miejsc intymnych oraz przywrócenie dostatecznego nawilżenia pochwy, co chroni ją przed infekcjami i otarciami oraz ułatwia współżycie. Widoczna jest poprawa elastyczności i napięcia kobiecych miejsc intymnych oraz odbudowa błony śluzowej pochwy.

Pozytywne zmiany wyczuwalne są już po kilku dniach od zabiegu. Należy jedynie pamiętać, że przed zabiegiem istotna jest wizyta kontrolna u specjalisty oraz wykonanie badań ginekologicznych i cytologicznych.  

Po więcej informacji dotyczących laserowej rewitalizacji pochwy laserem MonaLisa Touch zapraszamy na stronę internetową katowickiego lub krakowskiego Centrum DER-MED.  

 

Materiał partnera

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj