W twoim świecie

Co warto przeczytać w Święta?

Spraw sobie przyjemność i przeczytaj „coś” fajnego

Katarzyna Lemanowicz

19grudnia2018
Co warto przeczytać w Święta?

Kilka dni wolnego, spotkania z rodziną, pyszne jedzenie i… idealny czas, żeby zatracić się w ciekawej książce. Jeśli nie wiesz co wybrać, skorzystaj z naszej podpowiedzi.

Kryształowi – Świeża krew Joanny Opiat – Bojarskiej

Świetny kryminał, trzymający w napięciu do ostatniej strony. To swojego rodzaju portret antyterrorystów i członków elitarnej jednostki BSWP. Na co dzień uzależnieni od adrenaliny, ze skłonnością do autodestrukcji odreagowują pracę przez alkohol, narkotyki, czy przygodny seks. Bez pardonu nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy mogą – świecą legitymacją policyjną. Wśród nich są antyterroryści – najlepsi funkcjonariusze, przygotowani do brawurowych akcji. Opiat-Bojarska prześwietla sposób ich funkcjonowania także po służbie. Choć autorka bazuje na faktach, nie stworzyła reportażu, a połączenie rasowego kryminału i solidnej dawki erotyki. Szybka akcja, ostre dialogi i wiarygodni bohaterowie sprawiają, że to jedna z najgorętszych pozycji w tym zestawieniu.

Reklama

 

Wiedźmie opowieści – Olga Gromyko

Lubisz fantastykę? Ciekawią cię opowieści o wiedźmach i chciałabyś się pośmiać? Proszę bardzo.  Wiedźmie opowieści to opowieść o wiedźmie, która przemierza belorskie wsie i lasy w poszukiwaniu pracy, a co gorsza przygód. Jedno jest pewne, ta książka rozbawi was do łez…

Nienawiść, którą dajesz – Angie Thomas

W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie - mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu. Ta niezwykła powieść zwraca uwagę na poważne problemy, ale kryje w sobie ogrom niespotykanego uroku. Pokochasz ją za ciepło, ważny przekaz, podszyty sarkazmem humor oraz wspaniałych bohaterów. I nigdy jej nie zapomnisz. Na podstawie książki powstał film o tym samym tytule.

Kintsugi, jak czerpać siłę z życiowych trudności - Tomás Navarro

Czy cierpienie może nieść ze sobą coś pozytywnego? Czy ból może stać się narzędziem przydatnym do naszego rozwoju? Tomás Navarro, psycholog, specjalista od siły emocjonalnej, odwołując się do tradycyjnej japońskiej sztuki naprawiania porcelany przedstawia koncepcję wykorzystania przeciwności życiowych do kształtowania i wzbogacania osobowości. W „Kintsugi, jak czerpać siłę z życiowych trudności” znajdziemy opisy trudnych sytuacji życiowych oraz narzędzia potrzebne do pokonania przeciwności i odbudowy życia. To doskonała pozycja nie tylko dla tych czytelników, których spotkała tragedia, ale także dla wszystkich osób, które poszukują w życiu czegoś więcej, lecz brak im śmiałości na wykonanie pierwszego kroku. To książka o tym, jak pokonać przeszkody, wyciągnąć z nich naukę i zyskać siłę oraz poczucie, że jest się w stanie stawić czoła wszystkiemu, co przyniesie los.

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj