W twoim świecie

Książki, które warto przeczytać w grudniu

Czytanie sprawia realną frajdę, a dodatkowo odpręża, uruchamia nasze szare komórki i niesamowicie pobudza wyobraźnię. Niezależnie od tego co lubisz czytać, sprawdź nasze inspiracje i wybierz coś dla siebie.

Katarzyna Lemanowicz

12grudnia2018
Książki, które warto przeczytać w grudniu

Usiądź w fotelu, chwyć w dłoń grzane wino i czytaj…

KOSMICZNE ZACHWYTY - NEIL DEGRASSE'A TYSON

To zbiór popularnonaukowych tekstów o kosmosie. Dowiesz się między innymi czy można zbadać kosmos zwykłym kijem, jaki kolor ma wszechświat, a także czy stojąc na szczycie Mount Everestu, jesteśmy najdalej od środka Ziemi...? To książka pełna zdumiewających faktów, zachwytu i wciągających opowieści. Polecamy!

POCZĄTKI (PRAWIE) WSZYSTIEGO - GRAHAM LAWTON

We współczesny sposób opowiada o różnego rodzaju początkach pokazanych z punktu widzenia naukowego. Wprowadzenie napisał sam profesor Stephen Hawking. Zawiera najważniejsze, najciekawsze i najbardziej zaskakujące fakty i odpowiedzi na pytania: jak należy żyć, dokąd zmierzamy oraz skąd się wzięliśmy...?

Reklama

ATLAS SZCZĘŚCIA - RUSSEL HELLEN

Zabierze cię między innymi do Australii, Walii, Irlandii, Turcji, Syrii czy Japonii i odkryje sekrety szczęścia w różnych zakamarkach świata. Po przeczytaniu tej książki dowiesz się jak małe zmiany mogą wpłynąć na twoje codzienne życie.

SZKOŁA SZPIEGÓW - BUKIN DENIS

Z tą książką sprawdzisz, czy jesteś wystarczająco bystry by zostać agentem KGB? To rosyjski wydawniczy bestseller. Rozwiązywanie zagadek, rozwijanie i ćwiczenie pamięci, ćwiczenie zmysłów - świetna książka dla każdego.

ATLAS ODKRYWCÓW - MICHAŁ GASZYŃSKI I PIOTR WILKOWIECKI

To nowe podejście do tworzenia map. Każda strona wypełniona jest w całości mało znanymi i fascynującymi ciekawostkami o świecie.

ROZWIŃ SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ - GRANDIN TEMPLE

To książka dla dużych i małych, to swojego rodzaju poradnik jak rozwijać kreatywność, jak myśleć nieszablonowo i jak wyobraźnię "trenowali" wynalazcy i naukowcy.

ZEMSTA I PRZEBACZENIE

Bliźniaczki Barbarin, Lily i Moïsette łączy trudna ale nierozerwalna więź. Choć wyglądają identycznie jedna z nich budzi od urodzenia sympatię, a druga niepokój. Jedna idzie przez życie lekko, druga kieruje się żądzą zemsty... Ta książka to poruszające historie zwykłych ludzi, którzy w przełomowych momentach życia stanęli przed dylematem – czy warto wybaczyć. Dowiesz się dokąd prowadzi zemsta, a dokąd przebaczenie? 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj