W twoim świecie

Magia Świąt zaczyna się właśnie dziś! Odliczaj z nami czas do Bożego Narodzenia!

COSMO ŚWIĘTA!

Katarzyna Lemanowicz

01grudnia2018
Magia Świąt zaczyna się właśnie dziś! Odliczaj z nami czas do Bożego Narodzenia! fot. istock.com

1 grudnia – do Wigilii zostały 23 dni! Pamiętasz z czasów dzieciństwa kalendarze adwentowe, gdzie w każdym okienku mogłaś znaleźć codziennie inną czekoladkę?

Ta niby banalna niespodzianka, każdego roku sprawiała wszystkim dużo radości, choć oczywiście nie znamy osoby, która cierpliwie wytrzymała do Wigilii. Zazwyczaj mniej więcej około 10 grudnia, zjadałyśmy wszystkie czekoladki. Zgadza się?

Moda na kalendarze wróciła, tylko w trochę innej wersji… Zasada jest ta sama, każdego dnia inna, drobna niespodzianka tylko obdarowujemy najbliższych już nie czekoladkami, a przeróżnymi świątecznymi gadżetami.

CO TO JEST ADWENT?

To jeden z ważniejszych okresów w kościele katolickim. Właśnie w tym czasie czekamy na narodziny Jezusa Chrystusa. Adwent przede wszystkim ma symbolizować duchowe oczekiwanie i przygotowanie się na nadejście Jezusa Chrystusa. Dla wielu z nas, i bardzo dobrze, okres ten kojarzy się z radosnymi chwilami, pełnymi uśmiechu, i nadziei na nadejście czegoś nowego, lepszego.

KIEDY ZACZYNA SIĘ ADWENT?

Co roku, adwent rozpoczyna się czwartą niedzielą poprzedzającą Boże Narodzenie. W związku z tym, może trwać od 23 do 28 dni – to co najważniejsze musi zawierać cztery kolejne niedziele. W tym roku adwent rozpoczyna się jutro, czyli w niedzielę 2 grudnia i będzie trwał do wieczora, do pojawienia się pierwszej wigilijnej gwiazdki.

OD CZEGO POCHODZI SŁOWO ADWENT?

Od łacińskiego słowa advenio – czyli przychodzić. Pierwsze wzmianki o tym radosnym czasie przygotowania do Bożego Narodzenia pochodzą z Galii (dzisiejszej Francji) i Hiszpanii, zaś w Rzymie adwent wprowadzony został dopiero w VI wieku. Na początku trwał 6 tygodni, dopiero później skrócono ten czas do 4 tygodni.

Dzisiaj adwent obchodzi się praktycznie w niezmienionej formie, natomiast już nie podchodzimy do niego w tak bardzo pokutny sposób jak kiedyś. Warto natomiast w tym czasie powziąć pewne postanowienia i wytrzymać w nich do zakończenia adwentu. To świetny trening naszej woli i sprawdzian czy jesteśmy w stanie zmienić niezadowalające rzeczy w naszym życiu.

COSMO ŚWIĘTA

Zaczynając odliczanie do świąt już dzisiaj przygotowałyśmy dla was coś specjalnego - Kalendarz adwentowy w wersji COSMO – nasza wersja odliczania do COSMO ŚWIĄT.

Od dzisiaj codziennie, do 24 grudnia, kolejne okienka będą się przed wami odkrywać, a w nich niespodzianka. Będą konkursy, artykuły, świąteczne horoskopy, nasza stylistka podpowie co jest najmodniejszego w sezonie zimowym i co najlepiej założyć na wigilijną kolację… Zdradzimy wam najlepszy przepis na świecie na świąteczne pierniki. a 24 grudnia jak przystało na prawdziwy kalendarz adwentowy wyczekujcie prawdziwej BOMBY!

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj