W twoim świecie

Co znak zodiaku mówi o twoich umiejętnościach za kierownicą?

Sprawdź, zanim wsiądziesz do samochodu!

02listopada2018
Co znak zodiaku mówi o twoich umiejętnościach za kierownicą? fot. iStock

Znak zodiaku decyduje o tym jakim jesteś kierowcą i jak często spotykasz się z drogówką? Niekoniecznie, ale pewne zależności istnieją - twierdzi porównywarka cen OC/AC mfind. Czy można profilować liczbę szkód na koncie kierowcy i czy istnieje coś takiego jak horoskop kierowcy? Sprawdź jak wypadasz w tym zestawieniu!

Oczywiście nikt się do tego nie przyznaje, ale wszyscy to robimy. Horoskop - to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim Internecie. Sama branża związana z ezoteryką jest wyceniana na ponad 2 miliardy złotych - coś więc musi w tym być, a niektóre zależności możemy nawet udowodnić.

Mfind przeanalizował ponad 200 tys. kalkulacji cen OC, zestawił je z danymi o szkodowości właścicieli pojazdów i ich datą urodzenia. Wnioski? Momentami zaskakujące!

Horoskop kierowcy: najlepsi w zodiaku: Rak, Wodnik, Panna

Znaki zodiaku a jazda samochodem – czy między nimi następuje zależność? Okazuje się, że tak! Najlepszych kierowców powinniśmy szukać wśród osób, które urodziły się pod znakiem Raka. Tak panowie jak i panie są ostrożni, skoncentrowani, nie szarżują i z dużą odpowiedzialnością podchodzą do tematu prowadzenia samochodu. Nic dziwnego więc, że nie wiszą im nad głową duże zwyżki i za ubezpieczenie nie płacą jak za zboże.

Reklama

Dobrze radzą sobie także Wodniki, które jeśli szaleją, to raczej na torze - często mają zalążki motoryzacyjnej pasji, ale nie dają jej ujścia na autostradzie.

Gdyby policjanci mieli prawo głosu w sprawie tego, komu w pierwszej kolejności przyznać uprawnienia do kierowania pojazdami, zapewne postawiliby na Panny. To kierowcy, którzy zatrzymują się przed znakiem STOP i nie zobaczycie ich jak wciskają gaz do dechy kiedy zapala się pomarańczowe światło.

Lew, Strzelec, Skorpion i Baran - na nich uważaj!

Sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeśli mówimy o kierowcach spod znaku Lwa, Strzelca, Skorpiona czy Barana.

Ten ostatni ma ciężka nogę i bywa furiatem. Jeśli na skrzyżowaniu ktoś wygraża sąsiadowi przez szybę i odjeżdża z piskiem opon kiedy tylko zaświeci się zielone, możesz podejrzewać, że to właśnie Baran.

Zaryczeć lubi też Lew. Jeśli trafi mu się szybkie auto, może mieć problem z powściągnięciem emocji i ambicją zostania królem szos.

Czadu potrafi dać także Skorpion a najgorzej wypada Strzelec. Ze statystyk wynika, że panowie spod tego znaku to klasyczni piraci drogowi, a statystyki wypadków i szkodowości zgromadzone przez mfind tylko to potwierdzają.

Więcej informacji o poszczególnych znakach zodiaku za kierownicą znajdziesz pod adresem https://www.mfind.pl/akademia/ciekawostki-ubezpieczeniowe/horoskop-kierowcy-znaki-zodiaku-za-kierownica/.

Wierzysz czy nie, sprawdzaj!

Bez względu na to spod jakiego znaku zodiaku jesteś, zamiast liczyć na opiekę gwiazd, postaraj się o to, aby samemu zadbać o swoje finanse i kupić tanią polisę OC. Prawda jest taka, że przepłacamy. Większość Polaków ciągle nie wie, że OC ma wszędzie taki sam zakres.

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj