W twoim świecie

3 kroki do tego, abyś została baristką we własnym domu!

Nareszcie na wymarzoną, aromatyczną kawę będziesz iść nie kawiarni, ale do… własnej kuchni!

16listopada2018
3 kroki do tego, abyś została baristką we własnym domu! Pietra Schwarzler / Unsplash

Idealną kawą wolisz cieszyć się w domowym zaciszu, niż w tłocznej kawiarni? Doskonale to rozumiemy. Na szczęście skończyły się czasy, kiedy na naprawdę dobrą kawę musisz iść na miast. W sklepach dostępnych jest mnóstwo najprzeróżniejszych mieszanek, które bardzo poszerzą twoje horyzonty smakowe i sprawią, że codzienna kawa przestanie być konieczną rutyną – wręcz przeciwnie – będzie napojem, który sprawi ci autentyczną przyjemność. Drugą sprawą jest odpowiedni sprzęt do jej przyrządzania. Ale po kolei!

1. Dobra kawa, czyli jaka?

Świat kaw jest bardzo zróżnicowany i z tego powodu – zdecydowanie wart odkrywania. W zależności od gatunku, kraju pochodzenia, a także stopnia wypalenia, aromaty i smaki kawy będą bardziej świeże i owocowe lub z wyraźniejszymi nutami czekoladowymi i orzechowymi. Z grubsza możemy podzielić rodzaje kaw na dwa główne: arabica i robusta. Ta pierwsza jest łagodniejsza i idealnie nadaje się na wyciszenie po intensywnym dniu. Robusta z kolei ma bardziej wyrazisty i ostrzejszy smak i już sam jej zapach doskonale stawia na nogi. Równie ważne, jak dobór kawy, jest jej przechowywanie – aby nie zwietrzała, polecamy trzymać ją w lodówce w szczelnej puszcze lub w słoiku.

Reklama

2. Postaw na odpowiedni ekspres

My polecamy ENA 8. To nowy, w pełni automatyczny, najmniejszy i zarazem najnowszy w rodzinie JURA ekspres do kawy. Model ENA 8 jest nie tylko funkcjonalny, ale również piękny: zachwycił nas zaokrąglony zbiornik na wodę, którego struktura i kształt została zainspirowana wzorem kryształowej karafki. ENA8 to niezawodny pomocnik w wyczarowywaniu kawowych doskonałości: za naciśnięciem jednego przycisku przygotujesz aż 10 rodzajów napojów na bazie świeżo mielonej kawy, oczywiście nie z kapsułki. Czytelny wyświetlacz pomoże szybko, sprawnie i bardzo łatwo zaparzyć ulubiony specjał. Już po pierwszym użyciu tego rewelacyjnego ekspresu wiemy, że jest absolutnym must have zarówno dla miłośniczek kawy, jak i pięknego wzornictwa! Więcej informacji o ekspresie znajdziesz na: www.pl.jura.com.

3. Wybierz się na kawowe warsztaty

Jak widać, na szczęście w dzisiejszych czasach wcale nie musisz kończyć specjalistycznych szkoleń, aby cieszyć się perfekcyjnie zaparzoną kawą. Powyższy przykład świadczy o tym, że naprawdę niewiele dzieli cię od bycia kawową mistrzynią. A co z warsztatami dla kawoszy organizowanymi w dobrych kafejkach? Na pewno warto się na nie wybrać! Z pewnością dowiesz się na nich wielu interesujących informacji ze świata kawy, a wiedzę zdobytą podczas tych spotkań będziesz mogła wykorzystać w domu.

 

Materiał promocyjny

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj