W twoim świecie

Ta marka wprowadziła wyjątkowy sposób na ochronę środowiska!

Czy wiesz, że każdy kawałek plastiku, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany w dalszym ciągu znajduje się w Ziemi?

Katarzyna Lemanowicz

29października2018
Ta marka wprowadziła wyjątkowy sposób na ochronę środowiska! fot. istock.com

Proces rozkładu tworzyw sztucznych wynosi nawet do 1000 lat. W wodach oceanicznych znajduje się już ponad 5 bilionów kawałków odpadów syntetycznych.

Każdej minuty do oceanu trafia tyle plastiku, ile jest w stanie pomieścić śmieciarka! To 60 ciężarówek pełnych śmieci w godzinę i aż 1440 w ciągu doby

Obecnie tylko 9% tworzyw sztucznych poddawanych jest recyklingowi. Chcąc to zmienić, marka KEVIN.MURPHY opracuje nowe opakowania stworzone w 100% z odzyskanego z oceanów plastiku (Ocean Waste Plastic – OWP). Od 2019 roku KEVIN.MURPHY wprowadzi na wszystkie rynki opakowania wyprodukowane z materiałów z recyklingu oceanicznych  śmieci (OWP). Tym samym firma będzie pierwszą na świecie w branży kosmetycznej, która wdroży takie rozwiązanie. Marka celowo zrezygnowała z dwuletniej wyłączności na technologię przetwarzania OWP, żeby inne marki mogły pójść jej śladem.

Reklama

Butelki powstałe w procesie recyklingu odpadów oceanicznych zadebiutują w salonach na całym świecie w pierwszej połowie 2019 roku. Dzięki nowej polityce marka zapobiegnie produkcji kolejnych ton śmieci – według szacunków nawet około 360 ton rocznie.

To zmiana zainicjowana z myślą o przyszłości naszego środowiska. Zmiana, dzięki której staniemy się naprawdę przyjaźni dla Ziemi. Oczyścimy oceany dla dobra naszej planety i przyszłych pokoleń – mówi o inicjatywie Kevin Murphy, założyciel marki.

Kampania ma w swoim założeniu nie tylko wpłynąć na zredukowanie światowej produkcji plastiku, ale także rozpocząć obejmujące całą branżę kosmetyczną rozmowy na temat źródła tego problemu - sposobu bezpiecznej utylizacji odpadów.

Przemysł kosmetyczny jest bowiem jednym z czołowych producentów plastikowych opakowań.

KEVIN.MURPHY ma nadzieję zmienić panujące w branży standardy: wprowadzić pełną transparentność i otwartość na dzielenie się informacjami dotyczącymi przyjaznych dla środowiska procesów.

Decyzją Prezesa Petera McDonalda, marka celowo zrezygnowała z dwuletniej wyłączności na technologię przetwarzania OWP właśnie po to, aby inne firmy mogły pójść jej śladem.

Zobowiązanie do dbania o środowisko jest jednym z filarów KEVIN.MURPHY. Od początku istnienia marka korzysta z organicznych upraw i wykorzystuje surowce z naturalnych źródeł, dzięki czemu uzyskuje naturalnie najwyższą jakość swoich produktów. Najnowsza inicjatywa jest odzwierciedleniem niezmiennych wartości, jakie wyznaje firma i odpowiada na pilną potrzebę działania w celu ochrony oceanów i morskiej fauny i flory.


fot. Materiały prasowe

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj