W twoim świecie

19-latka w szortach wyrzucona ze sklepu, bo “mężczyźni nie mogli zapanować nad sobą”

Grożono jej policją!

Beata Dżumaga

07sierpnia2018
19-latka w szortach wyrzucona ze sklepu, bo “mężczyźni nie mogli zapanować nad sobą” Fot. Facebook/Gabrielle Gibson

Od tygodni w Polsce trwa fala upałów. Trudno funkcjonować w tak wysokich temperaturach, więc nic dziwnego, że wszyscy nosimy lekkie i przewiewne stroje, które eksponują nieco więcej ciała niż ubrania jesienno-zimowe. Niestety my, kobiety, często padamy ofiarą naszych letnich stylizacji, ponieważ… bywają one uznawane za “prowokujące mężczyzn”.

 

Zobacz także: Ksiądz Głód poucza kobiety, jak się ubierać, by “nie narażały innych na popełnianie grzechów”

 

Taka sytuacja spotkała Gabrielle Gibson, 19-latkę ze Stanów Zjednoczonych, która 1 sierpnia 2018 roku wybrała się na zakupy do pobliskiego centrum handlowego. Dziewczyna założyła zwykłe dżinsowe szorty, ale to nie spodobało się niektórym mężczyznom. Chociaż właściwie powinnyśmy napisać, że chyba spodobały się aż nadto, ponieważ Gabrielle została wyproszona ze sklepu ze względu na ryzyko, że mężczyźni mogli… nie być w stanie zapanować nad sobą na widok jej gołych nóg.

  

“Dziś byłam dosłownie napastowana i zostałam wyrzucona z centrum handlowego Bel Air w Mobile, w stanie Alabama ze względu na strój, jaki miałam na sobie. Okazuje się, że dorośli mężczyźni nie mogli zapanować nad sobą, więc zostałam wyrzucona. Ochroniarz J. Mathis powiedział, że patrzył na moje pośladki i że był to problem” - napisała Gabrielle w poście na Facebooku. Do wpisu dołączyła dwa zdjęcia “gorszącej mężczyzn” stylizacji.

Reklama

 

 

“Mam taki pomysł - może po prostu nie gap się na moje pośladki? Ochroniarz Davis oraz szef ochrony Jim Chavis byli bardzo niegrzeczni i całkowicie nieprofesjonalni w całej tej sytuacji. Powiedziałam im, że mam duże uda, i że jest po prostu za gorąco, więc nie mogę nic poradzić na to, że spodnie podjeżdżają trochę do góry. Skoro mi to nie przeszkadza, to im też nie powinno. Zaczęli grozić, że wezwą policję. Z tego, co widziałam, wszyscy nosili dziś szorty. Dajcie spokój, jest sierpień, a na dworze jest prawie 38 stopni. Nie wiem, dlaczego uwzięli się właśnie na mnie. Zachowanie tych ludzi mnie obrzydza. Dobrze się bawiłam i próbowałam rozejrzeć się po sklepach. Każdy może to potwierdzić. Ten cały incydent wprawił mnie w głębokie zażenowanie…” - zakończyła swój wpis 19-latka.

 

Zobacz także: Te szorty mają być „hitem” wakacyjnych stylizacji. Seksowne czy już wulgarne?

 

19-latka zdecydowała się podzielić swoją historią na Facebooku, ponieważ nie chce, żeby podobna sytuacja spotkała inne dziewczyny. Do tej pory jej post został udostępniony prawie 3 tys. razy. Pod wpisem Gabrielle pojawiło się ponad 1 tys. komentarzy, a zareagowało na niego ponad 2 tys. internautów.  “Kiedy wyszłam z domu, czułam się piękna i szczęśliwa, ale gdy z powodu stroju zaatakowali mnie dorośli mężczyźni, podczas gdy chciałam po prostu rozejrzeć się po sklepie i kupić parę rzeczy… To była przesada” - mówiła Gabrielle w rozmowie z portalem The Sun.

 

 

Portal Daily Mail przytoczył oficjalną wypowiedź dyrekcji centrum handlowego. Jak czytamy w oświadczeniu, przedsiębiorstwo ma na celu “zachowanie atmosfery przyjaznej rodzinie”, a każda osoba, która będzie nosić ubrania naruszające regulamin sklepu “będzie poproszona o jego opuszczenie albo zmianę stroju”.

 

Myślisz, że ochroniarze mieli prawo wyrzucić Gabrielle ze sklepu ze względu na długość szortów, które miała na sobie?

 Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj