W twoim świecie

Ksiądz Głód poucza kobiety, jak się ubierać, by “nie narażały innych na popełnianie grzechów”

“Narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności, rozbudzając ich seksualność”

Beata Dżumaga

11czerwca2018
Ksiądz Głód poucza kobiety, jak się ubierać, by “nie narażały innych na popełnianie grzechów” Fot. Getty

Ostatni rok upłynął pod hasłem walki o prawa kobiet. Aktorki z Hollywood wreszcie odważyły się głośno powiedzieć o gwałtach i molestowaniu, którego latami dopuszczał się jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych, Harvey Weinstein, i doprowadziły go przed wymiar sprawiedliwości. Powstała też inicjatywa Time’s Up, która ma na celu walkę z wykorzystywaniem kobiet w miejscu pracy oraz działania na rzecz zrównania zarobków między kobietami i mężczyznami zajmującymi te same stanowiska.

 

Jeśli chodzi o prawa kobiet w Polsce, wciąż jest bardzo dużo do zrobienia. Na szczęście kobiety coraz częściej mobilizują się i wychodzą na ulicę, by głośno walczyć o swoje prawa, takie jak prawo do aborcji i decydowania o swoim ciele oraz o zaprzestaniu ingerowania w te prawa ze strony polityków i Kościoła.

 

Zobacz także: “Erekcja jest darem bożym” - GENIALNA debata odpowiedzią na męskie dyskusje o prawach kobiet

 

Reklama

Niestety osoby pokroju księdza Franciszka Głoda udowadniają, że polskie społeczeństwo wciąż ma dużą pracę do wykonania. Poglądy głoszone publicznie przez duchownego są rodem ze średniowiecza - zdaniem księdza kobieta to biblijna kusicielka, która całym swoim istnieniem sprowadza cnotliwego, bezbronnego i bezrozumnego mężczyznę na drogę wiecznego potępienia.

 

Ksiądz Franciszek Głód bardzo aktywnie wypowiada się na Twitterze, i tam też zamieszcza swoje nauki i mądrości. Ostatni wywód duchownego dotyczył kwestii tego, jak powinna ubierać się kobieta, aby nie gorszyć swoim zachowaniem mężczyzn. Kapłan napisał m.in.: “Obecnie zbyt liberalne poglądy jak i dzisiejsza moda sprawia, że niektóre dziewczęta prowokują swoim strojem i  zachowaniem wielu mężczyzn. Ubierając się wyzywająco i ekstrawagancko narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności, rozbudzając ich seksualność. Kobiety i dorastające dziewczęta powinny uważać by swoim nieskromnym ubiorem nie narażały innych osób na popełnianie grzechów. Należy ubierać się modnie, schludnie, ładnie, ale z umiarem i skromnością”.

 

 

Zdaniem księdza to właśnie kobiety są winne temu, że mężczyźni nie są w stanie skupić się na modlitwie  oraz wywołują w nich nieprzyzwoite, grzeszne myśli. “Niektóre kobiety i dorastające dziewczęta, które przychodzą do kościoła nieskromnie ubrane, odsłaniając goliznę swego ciała, często nie zdają sobie sprawy, że przez to, wielu ludzi nie może skupić się na modlitwie. Uważają, że ich zachowanie jest w porządku” - napisał ks. Głód na Twitterze.

 

To nie pierwszy raz, gdy 79-letni duchowny z Wrocławia udzielił takich złotych rad. Wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych zwracał się m.in. do małżeństw, a raczej do żon, których rola powinna sprowadzać się do usługiwania swoim mężom. W maju 2018 roku ks. Głód tak pisał na Twitterze: “Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć!”. Tak tłumaczył też podejście do pracy i obowiązków ze strony mężczyzn: “Kobieta ma zazwyczaj dużą podzielność uwagi, mężczyźnie przychodzi to z trudem. On skupia się w danym momencie na jednym działaniu. Dlatego gdy mężczyznę odrywa się od pewnych działań, w które w danej chwili jest mocno zaangażowany, to popełnia się wielki błąd”.

 

 

A ty co sądzisz na temat wypowiedzi księdza Franciszka Głoda na temat ubioru kobiet i ich roli w małżeństwie? Uważasz, że duchowny powinien być autorytetem w takich tematach?

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj