W twoim świecie

Wiemy, ile pieniędzy wypada podarować w prezencie z okazji Pierwszej Komunii

Wraz ze wzrostem kosztów imprezy wzrastają również stawki prezentów.

09maja2018
Wiemy, ile pieniędzy wypada podarować w prezencie z okazji Pierwszej Komunii Unsplash.com

Maj to miesiąc komunijny, dlatego podejrzewamy, że wiele z was wybiera się na przyjęcie z tej okazji. Z roku na rok dostrzegamy, jak rodzice pierwszokomunijnych dzieci zatracają się w przygotowaniach imprezy, która często przypomina bardziej wesele, niż spotkania dopełniające ważny dzień w życiu każdego katolickiego dziecka.   

 

Wraz ze wzrostem kosztów imprezy wzrastają również stawki prezentów. Ponadto kilkuletni bohaterowie dnia oczekują, że dostaną wymarzone gadżety, którymi będą mogli pochwalić się przed kolegami. Ciężko sprostać tym wymaganiom, ponieważ trendy  panujące wśród najmłodszych zmieniają się w piorunującym tempie.

Reklama

 

Jeśli nie chcemy rozczarować dziecka, to najlepszym rozwiązaniem będzie wręczenie koperty z pieniędzmi.  W końcu gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel.

 

Kwestia pieniędzy to zawsze wrażliwy temat i tak naprawdę każdy powinien wręczyć  tyle, na ile może sobie pozwolić oraz ile sam uzna za stosowne.  Jednak nie ukrywajmy, że to wcale nie jest tak oczywista sprawa, tym bardziej jeśli dawno nie byliśmy na pierwszokomunijnej imprezie. Jeśli zależy wam, aby jak najlepiej wypaść w oczach dziecka i jego rodziców, to warto wziąć pod uwagę obowiązujące w tym roku stawki.

 

To, ile włożymy do koperty powinno zależeć od tego w jakim stopniu jesteśmy spokrewnieni z dzieckiem lub jego rodzicami. Rodzice chrzestni wręczają między 500 a 1000 złotych. Dziadkowie podarowują od 300 do 500 zł, bliższa rodzina np. rodzeństwo rodziców 300-400 zł, a dalsza od 200 do 300 złotych.

 

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj