W twoim świecie

Jak rozpoznać bezpieczny sklep internetowy?

Zakupy w sieci to ogromna wygoda i oszczędność czasu, jednak w trakcie ich dokonywania warto zachować szczególną ostrożność. Chociaż większość sklepów internetowych działa uczciwie, zdarzają się również oszuści.

12stycznia2018
Jak rozpoznać bezpieczny sklep internetowy?

Regulamin chroni Twoje interesy

Dostawcy usług e-commerce nie działają w próżni, lecz podobnie jak wszystkie podmioty handlowe, w ramach prawa. Podstawową ochronę Twoich interesów konsumenckich stanowi regulamin. Jeśli na stronie wybranego e-sklepu go nie znajdziesz lub część regulaminu budzi Twoje podejrzenia, sklep może okazać się niezbyt godny zaufania. Zanim dokonasz zakupu możesz skontaktować się ze sprzedawcą drogą mailową, by rozwiać potencjalne wątpliwości. Najlepiej jednak korzystać z e-sklepów, które działają w ramach jasnego regulaminu.

 

Sprawdź dane rejestrowe i kontaktowe sklepu internetowego

Reklama

Sklep „widmo”, który na stronie internetowej nie publikuje swoich danych rejestrowych, z pewnością nie jest godny zaufania. Podobnie wygląda sprawa danych kontaktowych. Gdy ich brakuje, lepiej zrezygnować z usług tego e-sklepu. W jaki sposób dopytasz się wówczas o zamówienie, które do ciebie nie dotarło lub okazało się nieprawidłowe? Zresztą brak danych rejestrowych firmy i kontaktu to ewidentna oznaka braku profesjonalizmu i lekceważenia klienta.

 

Szybkie przelewy internetowe od bezpiecznego dostawcy – poznaj Bluemedia.pl

Dokonując zakupów w internecie należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych pieniędzy. W branży e-commerce bezpieczne i szybkie przelewy internetowe stanowią obecnie standard. Większość sklepów na polskim rynku obsługuje firma Bluemedia (Bluemedia.pl), która umożliwia skorzystanie z wszystkich popularnych rodzajów płatności internetowych. Decydując się na sklep, oferujący szybkie przelewy internetowe od sprawdzonego dostawcy, po pierwsze zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, po drugie możliwość szybszej realizacji zamówienia.

 

Prawidłowa ochrona danych

Zakupy w internecie wymagają podania wielu danych personalnych. Z tego względu kluczowe jest zachowanie ich bezpieczeństwa. Składając zamówienie, nim podasz swoje dane upewnij się, że połączenie jest szyfrowane i osoby trzecie nie będą miały do nich dostępu. Szyfrowane połączenia rozpoczynasz między innymi poprzez dodatkowe ikony na pasku przeglądarki (zwykle jest to symbol kłódki). Nie ufaj sklepowi internetowemu, który pragnie poznać Twoją datę urodzenia, PESEL i inne, szczególnie prywatne dane. Na pewno nie są one potrzebne do realizacji zamówienia, więc istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie doświadczać próby ich kradzieży. Ponadto nie podawaj nikomu swoich loginów i haseł, a najlepiej dokonuj zakupów wyłącznie za pośrednictwem własnych urządzeń.

 

Skorzystaj z doświadczeń innych klientów

Szyfrowane połączenie i bezpieczne szybkie przelewy internetowe to nie wszystko. W jaki jeszcze sposób możesz ocenić wiarygodność sklepu internetowego? Zasięgnij opinii dotychczasowych klientów, które z łatwością znajdziesz w internecie. Pamiętaj, że pojedyncze z nich mogą być sponsorowane, jednak tysiące pozytywnych opinii i niemal brak negatywnych z pewnością bardzo dobrze świadczy o e-sklepie. Dokonując w nim zakupu nie ponosisz ryzyka.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj