W twoim świecie

4 powody, przez które nie robisz dobrego pierwszego wrażenia

Zastanawiasz się, co może być nie tak?

Magda Szymańska

11listopada2016
4 powody, przez które nie robisz dobrego pierwszego wrażenia 4 powody, przez które nie robisz dobrego pierwszego wrażenia/fot.iStock

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, to na pewno już wiesz. Czasami to właśnie ono decyduje o tym, że chcemy lub nie chcemy nawiązać z tą osobą bliższej znajomości. Masz wrażenie, że ty zazwyczaj nie wypadasz za dobrze? Sprawdź dlaczego.

 

# Jesteś zbyt nieśmiała

 

Nieśmiałość może być odebrana przez otoczenie, jako wycofanie, niechęć do nawiązywania bliższych kontaktów, a czasami nawet zarozumiałość. Nikt nie siedzi w twojej głowie i nie wie, że po prostu zwyczajnie jesteś skrępowana obecnością nowych, nieznanych osób. Jak pokonać nieśmiałość? Małymi krokami! Staraj się stopniowo wychodzić ze strefy komfortu: zapisz się na kurs językowy, wolontariat, daj się namówić przyjaciółce na wyjście z jej znajomymi z pracy.

Reklama

 

# Skupiasz się tylko na sobie

 

Jeśli dużo mówisz na swój temat, skupiasz się tylko na swoim życiu i szybko zmieniasz temat, kiedy ktoś chce ci opowiedzieć o sobie – inni mogą mieć ci to za złe. Poznając nowe osoby, poświęć im więcej uwagi, słuchaj tego, co mają do powiedzenia i okaż zainteresowanie. To na pewno zrobi dobre wrażenie.

 

# Zadajesz intymne pytania

 

W początkowym stadium znajomości, jeśli dopiero kogoś poznajesz, lepiej ograniczyć się do bezpiecznych tematów. Intymne pytania mogą zbić rozmówcę z pantałyku i sprawić, że będzie po prostu skrępowany, a tego chyba byś nie chciała, prawda? :)

 

# Wydaje się, że patrzysz na innych z góry

 

Oczywiście, to może być mylne wrażenie i wcale nie musisz mieć takich intencji, ale czasem zdarza się, że nasze zachowania są przez otoczenie odbierane nieco inaczej. Myślisz, że to właśnie w tym tkwi problem? Zapytaj o zdanie przyjaciółkę lub inną bliską ci osobę, do której masz zaufanie.

Oczywiście, to wcale nie znaczy, że na pewno nie robisz dobrego pierwszego wrażenia. 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj