W twoim świecie

5 nawyków dzięki którym zapomnisz o sprzątaniu!

Wprowadź je w życie, a twoje domowe obowiązki przestaną zajmować ci aż tyle czasu.

27sierpnia2014
5 nawyków dzięki którym zapomnisz o sprzątaniu! fot. Thinkstock

1. Chowanie ubrań do szafy

Ściągasz bluzę i rzucasz ją na krzesło? Błąd! Jeśli od razu ją złożysz i odłożysz na półkę, w twoim pokoju nigdy nie pojawi się sterta ubrań.

2. Odkładanie rzeczy na miejsce

Reklama

Bierzesz do ręki płytę Justina, ale w ostatniej chwili masz jednak ochotę posłuchać Nicki Minaj, ale zamiast wsadzić CD z powrotem do opakowania, kładziesz ją na odtwarzaczu... Ja też to robię, dlatego w moim mieszkaniu mam małą wieżyczkę z płyt...

3. Wyrzucanie starej korespondencji i rachunków

Właściwie po co ci ten stary paragon za zakupy spożywcze sprzed 2 lat? Albo list z życzeniami świątecznymi od firmy telekomunikacyjnej, który dostałaś pół roku temu?

4. Wycieranie plam od razu

Odrobina ketchupu skapnęła ci na blat? Wytrzyj ją od razu ręcznikiem papierowym zamiast potem szorować mokrą ścierką przez 10 minut, gdy już zaschnie.

5. Sortowanie ubrań

Naprawdę będziesz jeszcze chodzić w tej spódnicy, która jest na ciebie za mała i wyglądasz w niej bardzo źle? Jeśli widzisz, że coś na ciebie nie pasuje, odkładaj to do osobnej torby i co kilka tygodni oddawaj ją do najbliższego domu dziecka lub domu samotnej matki. Dzięki temu twoja szafa nie będzie przepełniona i łatwiej utrzymasz w niej porządek, a przy okazji zrobisz coś dobrego dla innych.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj