W twoim świecie

Szpiegujesz swojego byłego w Internecie?

Najnowsza badania mówią, że ponad jedna piąta kobiet śledzi swoich byłych w Internecie.

26sierpnia2014
Szpiegujesz swojego byłego w Internecie? Jak to "jest w związku"?!

Niezależne badanie przeprowadzone w sierpniu 2014 przez OnePoll na 2000 kobiet, na zlecenie pencourage.com, stwierdza, że połowa, odcina wszystkie internetowe więzi ze swoimi byłymi parterami i nigdy się z nimi nie kontaktuje. Druga połowa, nadal ma oko na profil swojego eks, za pomocą fałszywego lub cudzego profilu..

Pencourage.com. To brytyjska sieć społecznościowa, której użytkownicy są całkowicie anonimowi. Jest nazywana anty-facebookiem: nie przechowuje starych postów, pozwala jedynie na napisanie 200 słów w prywatnym dzienniku, dodawanie zdjęć, muzyki i video.  Zalogowanych jest już 30 tysięcy anonimowych użytkowników (głównie kobiet). Wiele z nich przyznaje się do szpiegowania swoich byłych i inicjowania powrotów, których później żałowały.

Badanie wykazuje, że:

Tylko 30% kobiet, po rozstaniu nadal była "znajomymi" i miała normalny kontakt z byłym facetem

Reklama

Blisko 22%, śledzi poczynania swoich byłych za pomocą cudzego lub fałszywego profilu

48% odcięło wszystkie więzi i zablokowała profil swojego eks

Na pytanie, czy kontaktowały się z byłym facetem po rozstaniu, 51% badanych stwierdziło, że nigdy by tego nie zrobiły, 19% próbowało odnowić kontakt, czego później żałowało, 18% chciało mieć kontakt, ale były na tyle silne, że nie odezwały się do byłego.

Dr Michael Sinclair psycholog i dyrektor London-based City Psychological Group twierdzi, że: "Social media, niewątpliwie, ułatwiają nam obserwowanie osób, które kiedyś znaliśmy. Istnieje wiele powodów, dla których to robimy: jeśli nam na kimś zależy, to zrozumiałe, że chcemy wiedzieć, co u niego słychać. Często jednak, takie sprawdzanie może mieć formę sprawdzania siebie - swojej wartości i ewentualnie ugaszenie takich uczuć jak porażka, odrzucenie i samotność. Mamy nadzieję  przekonać się, że ten ktoś jest nieszczęśliwy i samotny. Taka motywacja sprawia, że czujemy się znacznie gorzej sami ze sobą".

 

A ty? Zdarzyło ci się śledzić twojego eks, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie żałuje, że się rozstaliście?

 

 

 

fot. Thinkstock

źródło: materiały prasowe

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj