W twoim świecie

Dlaczego nie powinnaś przynosić pracy do domu

Nie popadaj w pracoholizm!

Wioleta Pyśkiewicz

10października2016
Dlaczego nie powinnaś przynosić pracy do domu Dlaczego nie powinnaś przynosić pracy do domu / fot. "Przyjaciele" (Warner Bros)

Tak, to musiało zdarzyć ci się przynajmniej raz - termin w pracy gonił, czasu nie przybywało, więc stwierdziłaś, że weźmiesz coś do domu, żeby szybciej wyrobić się ze wszystkim. Nawet nie wiesz, jak bardzo kiepski był to pomysł. Chcesz wiedzieć, dlaczego?

Nie masz czasu na wypoczynek

Na pracę masz codziennie przeznaczonych ileś godzin, a po niej powinnaś się zrelaksować i zregenerować, żeby następnego dnia ruszyć z nową energią. A kiedy masz masz odpocząć, skoro nawet w domu siedzisz nad papierami? Zawsze powinna istnieć równowaga między jednym, a drugim. Jeśli zbyt dużo pracujesz, twój organizm cały czas produkuje hormon stresu, a to odbija się niekorzystnie na tobie samej. 

Reklama

Dlatego też zwiększa się twoje ryzyko zachorowania na depresję...

Lub też pojawienia się różnych stanów lęków. Wszystko przez wspomniany wyżej hormon stresu. Stresujesz się w pracy, potem w domu, znowu w pracy i tak w kółko. Badania udowadniają, że osoby, który pracują średnio 11 godzin dziennie więcej niż dwa razy w tygodniu, mają większe prawdopodobieństwo zapadnięcia na depresję. Zapamiętaj więc, że nadmiar pracy naprawdę nie jest zdrowy.

Może ucierpieć na tym twój związek/twoja rodzina

Przede wszystkim, że automatycznie przeznaczasz mniej czasu dla swoich bliskich, przez co mogą oni się czuć zaniedbani przez ciebie. Poza tym zaczynasz przenosić na nich swój stres, co może doprowadzić do wielu sprzeczek i niemiłych sytuacji. Zastanów się, czy nigdy nie nakrzyczałaś na nikogo, bo czułaś, że nadmiar pracy cię przerasta?

 

Zobacz także: Czy to, że często się kłócicie oznacza, że jesteście kiepskim związkiem?

 

 

Źródło: femalenetwork.com

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj