W twoim świecie

Co mówi o tobie twój wygląd?

Jest sporo prawdy w powiedzeniu: "Jak cię widzą, tak cię piszą".

Marysia Widawska

19sierpnia2014
Co mówi o tobie twój wygląd? Mam różowe słuchawki, więc nie wyglądam na smutną, prawda?

W co się ubrać?

Podobno osoby, które mają słaby dzień wybierają luźne ciuchy i dżinsy. Przyjrzyj się kiedy w następny kiepski poranek będziesz wybierać zestaw ubrań. Może warto dodać coś, co rozweseli i twój wygląd, i ciebie?

Czy te oczy mogą kłamać?

W Czechach przeprowadzono badanie, którego uczestnicy mieli obejrzeć 80 zdjęć i wybrać osoby godne zaufania. Badani wybierali osoby o brązowych oczach.

Shake it, baby!

Reklama

Belgijscy naukowcy odkryli, że kobiety, które poruszają się żwawo i energicznie regularnie przeżywają orgazmy pochwowe.

Trampki czy szpilki?

Badania Jurnal of Research in Personality wykazały, że 63% obserwatorów jest w stanie określić wiek, osobowość i status społeczny na podstawie butów. Co ciekawe, wg badanych, praktyczne buty noszą miłe osoby, botki osoby agresywne, a buty które wyglądają na niewygodne wybierają osoby cierpliwe. Cóż... Przemierzając nierówne ulice w 20 cm szpilkach, rzeczywiście, trzeba być mistrzynią ZEN ;).

Rude nie takie wredne

Niemieckie badania mówią, że rude uprawiają więcej seksu i mają na koncie większą ilość partnerów. Podobno rudowłose dziewczyny podświadomie przekazują facetom komunikat: jestem zdrowa i płodna.

Patrz mi na usta

Francuzi przeprowadzili badanie, w którym wzięli pod lupę 450 transakcji z knajp. Kelnerki z pomalowanymi na czerwono ustami dostawały o 50% częściej napiwki od mężczyzn niż ich koleżanki używające innych kolorów pomadek.

Uśmiech, proszę!

Badania University of British Columbia wykazały, że nie kręcą nas uśmiechnięci faceci. Zamiast nich, wybieramy dumnych i poważnych, bo odbieramy ich jako posiadających wyższy status społeczny. Z kolei faceci, wybierają uśmiechnięte kobiety.

 

 

 

fot. Thinkstock

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj