W twoim świecie

Jak nie dać się okłamać

Mężczyźnie, sprzedawcy używanych samochodów, reklamie... Poznaj trzy triki, dzięki nigdy nie kupisz kremu na cellulit, który okaże się zwykłą ściemą. I nie będziesz miała wątpliwości, czy twój facet i jego eks kręcą jeszcze ze sobą.

Agnieszka Gortatowicz

05sierpnia2014
Jak nie dać się okłamać Jim Carey jako "Kłamca, kłamca"

Nie jest to bardzo skomplikowane. Dlatego na początek: lekcja wstępna. Zwróć uwagę na trzy symptomy.

1. Oddech

– Kiedy ludzie są spokojni i zrelaksowani, zazwyczaj oddychają w taki sposób, że widzisz jedynie, jak unosi się i opada ich brzuch podczas nabierania i wypuszczania powietrza – tłumaczy Lillian Glass, autorka książki "Mowa ciała kłamców".
– A gdy ktoś kłamie lub przynajmniej zdradza oznaki oszustwa, nie widzisz już poruszającego się brzucha, a jedynie wznoszące się i opadające ramiona oraz górną część klatki piersiowej.

2. Skóra

To może być rumieniec, ale też niewielkie plamki.
–  Zaczerwienienie pojawia się zazwyczaj na policzkach i nosie, lecz może wystąpić również na całej twarzy, od czoła aż po szyję, a nawet na uszach – wylicza Lillian Glass. – Rumieniec może przybierać odcień od jasnego różu aż do intensywnej czerwieni. Zmiana koloru skóry jest rezultatem wzrostu poziomu adrenaliny i towarzyszących temu zmian w naczyniach krwionośnych i włosowatych. U osób z ciemną karnacją skóra blednie lub przybiera ziemisty odcień.

Zobacz także: Rumieńce na twarzy ze wstydu

Reklama


3. Sylwetka

Zmienia się, gdy człowiek coś ukrywa.
– Ciało się spina, ramiona sztywnieją i pochylają się do przodu, głowa może delikatnie opaść – wyjaśnia Lillian Glass. – Kiedy Chris Brown twierdził w sądzie, że jest niewinny i nie pobił swojej dziewczyny, Rihanny, język jego ciała mówił, że w rzeczywistości czuje się bardzo winny. Zwykle pewny siebie raper skulił ramiona, zgarbił się, spuścił głowę i patrzył w dół. Jego postawa krzyczała „wstyd” i „winny”.

 

Więcej: w książce Lillian Glass, "Mowa ciała kłamców" (premiera 26 sierpnia)

 

 fot. "Kłamca, kłamca" Imagine Entertainment

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj