W twoim świecie

Jak uniknąć kaca... po zakupach

Znów przepuściłaś na ciuchy fortunę i masz wyrzuty sumienia? Pomożemy ci pozbyć się poczucia winy!

Anna Kowalska

29lipca2014
Jak uniknąć kaca... po zakupach

Co zrobić, jeśli... wybrałaś się po dżinsy, a wróciłaś od domu z torebką, której wcale nie potrzebujesz?

Terapia: Zachowaj się racjonalnie. Jeśli możesz zwróć torebkę do sklepu i odzyskaj pieniądze. Jeśli to niemożliwe, zrób coś, dzięki czemu będziesz mogła sobie pozwolić na zakup spodni. Weź jakąś chałturę, sprzedaj coś na aukcji internetowej. Po prostu zarób na ukochane dżinsy. Zdobędziesz pieniądze i pozbędziesz się wyrzutów sumienia. A gdy następnym razem będzie cię kusiło, by znów zaszaleć, przypomnij sobie trud, jaki włożyłaś, by mieć wymarzone denimy. To skutecznie ochłodzi twoją rozpaloną głowę.

Co zrobić, jeśli... kupiłaś prezent dla przyjaciółki na urodziny. I drugi dla siebie – droższy?

Reklama

Terapia: Buszując po sklepach w poszukiwaniu prezentu dla kogoś innego, niemal zawsze trafiasz na coś, co sama chciałabyś mieć. Kupujesz. I co? I poczucie winy rośnie w tobie jak cholera – czyżbyś była egoistycznym potworem, a nie najlepszą przyjaciółką na świecie?! Spokojnie, pozwól sobie na te odrobinę luksusu,,, a przyjaciółce zrób jakąś fajną niespodziankę na imprezie. Możesz np. poprosić barmana, by specjalnie dla niej przygotował autorskiego drinka, zadedykuj jej piosenkę albo namów facetów, by w chwili, gdy będziecie  odśpiewywali Sto lat!, wzięli ją na ręce i obnieśli wokół wszystkich imprezowiczów... Powinno jej się to spodobać, a ty poczujesz się dużo lepiej:)

Co robić, jeśli... wyszłaś kupić tylko coś na kolację, a wróciłaś z trzema siatkami jedzenia?

Terapia: Miał być mini wypad do pobliskiego sklepu po sałatę, pomidora i odtłuszczony serek, a tu proszę! Przyniosłaś do domu tyle, że można nim nakarmić pułk wojska... Co robić? Zaproś przyjaciół na spontaniczną imprezę i nakarm ich tym, co kupiłaś. Albo przygotuj sobie porządny lunch do pracy na następny dzień albo dwa, a resztę jedzenia wsadź do zamrażarki. I pamiętaj o jednym – nigdy nie rób jedzeniowych zakupów, gdy jesteś głodna – wtedy masz ochotę na wszystko, co znajduje się w zasięgu twojego wzroku, a co potem... zepsuje się w twojej lodówce.

Co robić, jeśli... nic nie kupiłaś, a portfel pusty

Terapia: Wyszłaś z domu z mocnym postanowieniem, że nie zajrzysz do żadnego sklepu. I to ci się udało. Ale zadzwoniła przyjaciółka, umówiłyście się na ploty, kawę i ciacho, a potem zaliczyłyście jeszcze kino... Wróciłaś do domu i portfel świeci pustkami. Nie czuj się winna. Dobra materialne to nie wszystko! Jeśli dobrze się bawiłaś, to dlaczego masz mieć wyrzuty sumienia? Plotki przy kawie i wydłubywanie rodzynek z sernika są naprawdę wiele warte! Gdy dopadnie cię kac, przypomnij sobie, jak świetnie bawiłaś się na tym filmie...

 

fot. `Thinkstock

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj